Ювілей президента: хто і з чим у гості

Клінтон і Янукович
Image caption Гіларі Клінтон уже привітала президента України з ювілеєм від імені адміністрації США - авансом

Президент Віктор Янукович зустрічатиме 60-річний ювілей у Криму 10-11 липня на державній дачі "Зоря" у Форосі. Вона була побудована в середині 1980-х і більш відома як "дача Горбачова". Саме там під домашнім арештом тримали екс-президента СРСР та його родину під час державного перевороту у 1991 році.

"Зоря" - три поверхи з пентгаузом, тенісним кортом, центром дозвілля з кінозалом, більярдною, тренажерним залом і сауною. Як повідомляють, у пансіонаті "Південний", що розташований неподалік, розмістять VIP-персон, що приїдуть на день народження Віктора Януковича.

Лаврова гілка і шансон

Заступник глави адміністрації президента Ганна Герман сказала, що навколо дня народження Віктора Януковича розгортаються провокації. "Я не думаю, що ми повинні перетворювати день народження президента на національне свято", - сказала вона, запевнивши, що державні кошти на святкування не витрачатимуться.

Українські політики тим часом розповідають, що вони даруватимуть Вікторові Януковичу. Фракція Партії регіонів зібрала гроші на срібний чайний сервіз вітчизняного виробництва.

Депутат і музикант Ян Табачник планує подарувати оберіг, пов'язаний із християнськими традиціями. Губернатори хочуть подарувати президенту картину.

Image caption Ганна Герман хотіла би подарувати президентові лаврову гілку...

Найоригінальнішою може виявитися Ганна Герман, яка вважає, що президент заслужив лаврову гілку. "Я багато думала про те, що хотіла б подарувати Президенту. Якби мала кілька годин часу, я б купила собі квиток на літак до Кутаїсі і привезла б звідти лаврову гілку. Я думаю, що президент заслужив лавра. Якщо я знайду кілька годин, то так і зроблю", - сказала пані Герман.

Зараз активно обговорюють список гостей, які завітають привітати президента у Криму. Не виключено, що окрім українських політиків до Форосу приїдуть лідери сусідніх держав.

Також з'явилася інформація, що вітатимуть Віктора Януковича і відомі російські та українські артисти, серед яких називають Аллу Пугачову і Ніколая Баскова. Оглядачі кажуть, що особливої дивини у цьому не буде, адже у попередні роки на дні народженні у Леоніда Кучми співав навіть Елтон Джон.

Image caption Засмага президенту до лиця

Політолог: подарунки не забороняються

День народження першої особи держави традиційно стає однією із ключових тем в українській політиці. Як вважає відомий політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, керівники країни самі стимулюють до таких реалій.

"Українська політика будується на кланових відносинах, на взаєминах "патрон-клієнт", відносинах особистої відданості і лояльності. Це те, що рухає усю кадрову політику. Незалежно від того, про кого йдеться - президента, колишніх президентів чи прем'єрів. Політичні групи формуються в Україні не на прозорих ідеологічних аргументах, а на земляцтві, регіональній приналежності, особистій відданості або співпраці десь колись у якомусь місті. Приміром, у Єнакієвому, Макіївці, Дніпропетровську чи Хоружівці", - каже Вадим Карасьов.

Окрім того, відповідаючи на запитання, чому керівники України не цураються гучних, публічних святкувань, політолог сказав, що відповідь треба шукати у минулому цих людей.

"Чому вони носять страусині туфлі, або чому вони наряджаються у Луї Віттон? Бо українська еліта - це еліта "великого стрибка". Ким вони були ще 20 років тому? Сьогодні вони компенсують свою бідність чи свої невдачі у дитинстві чи юності. Якби політик сказав, що він не хоче публічності, не хоче помпезності і заборонив подарунки, то і підлеглі б цього не робили", - сказав Бі-Бі-Сі Вадим Карасьов.