Кабмін: відставки чи реорганізація

Ближчим часом у Кабінеті Міністрів може відбутися реорганізація, внаслідок якої буде скорочено кількість посад віце-прем'єр-міністрів України.

Джерела в адміністрації президента повідомили Бі-Бі-Сі, що це, передусім, стосується посад віце-прем'єр-міністрів з питань гуманітарної політики та з питань діяльності правоохоронних органів.

Як наголосив співрозмовник Бі-Бі-Сі, президент Віктор Янукович та голова уряду Микола Азаров мають спільну точку зору стосовно необхідності оптимізації структури уряду і скорочення кількості заступників прем'єр-міністра.

Через ці причини, не виключено, замість Володимира Семиноженка, несподівано звільненого минулого тижня з посади віце-прем'єра з гуманітарних питань, взагалі нікого не призначатимуть.

Останнім часом у Верховній Раді зареєстровано кілька проектів постанов про звільнення з посад низки урядовців. Авторами цих постанов є члени опозиційної фракції блоку Юлії Тимошенко.

У більшості випадків формальною підставою для звільнення названо порушення під час призначення на посади, а саме - неузгодження їхніх кандидатур із профільними комітетами парламенту. Саме з таким формулюванням - порушення процедури призначення - було усунуто з посади Володимира Семиноженка.

Зараз у парламенті є проекти постанов про відставку віце-прем'єр-міністрів Сергія Тігіпка та Володимира Сівковича, міністра охорони здоров'я Зиновія Митника.

Опозиція також пропонувала звільнити міністра палива та енергетики Юрія Бойка, висуваючи йому претензії у причетності до справи про рішення Стокгольмського суду стосовно «РосУкрЕнерго», а також знову домагалася відставки голови СБУ Валерія Хорошковського, однак ці питання не були внесені на розгляд парламенту.

У той же час, глава адміністрації президента Сергій Льовочкін на брифінгу у середу заявив, що на сьогодні жодних пропозицій від самого уряду про заміну членів Кабінету Міністрів немає.

«На цей час жодних пропозицій прем'єр-міністр Микола Азаров не вніс. Коли влада запланує когось змінити в уряді, відповідне подання буде оголошене і направлене до Верховної Ради на розгляд. А те, що опозиція пропонує когось звільнити, то це ж нормальна практика, коли опозиція не задоволена діяльністю уряду», - сказав Сергій Льовочкін.

Відповідаючи на запитання про те, чи імовірною є відставка міністра оборони Михайла Єжеля, Сергій Льовочкін сказав, що у четвер, 8 липня відбудеться засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому міністр звітуватиме про ситуацію в армії, після чого буде ухвалене рішення про доцільність заміни міністра.

Джерела в адміністрації президента України кажуть, що тут не зацікавлені у відставці Сергія Тігіпка з посади віце-прем'єр-міністра з питань економічних реформ, наголошуючи, що його діяльність з реалізації курсу реформ президента є вкрай важливою.

У президентській адміністрації покладають великі надії на Сергія Тігіпка через необхідність вдосконалювати проект Податкового кодексу, який розглядається у Верховній Раді. А його ухвалення, швидше за все, буде перенесене на вересень.

Сам Сергій Тігіпко заявив, що не драматизує свою можливу відставку. "Ставлюся абсолютно спокійно. Не треба на це звертати увагу... треба робити справу, а не чіплятися за посаду", - сказав він, наголосивши, що зараз його більше цікавить завершення переговорів з парламентськими комітетами з доопрацювання Податкового кодексу.