Тимошенко закликає МВФ зачекати

Юлія Тимошенко переконана, що Міжнародний валютний фонд мусить продовжити програму співробітництва з Україною лише після врегулювання всіх процедур, пов’язаних з рішенням Стокгольмського арбітражу щодо повернення 11 млрд. кубометрів природного газу компанії "Росукренерго".

Image caption Верховна Рада створила слідчу групу у справі РосУкрЕнерго

"Ми звернулися до МВФ з пропозицією, що поки українська влада відповідно до процедур, передбачених законом, не відмовиться виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, не надавати кредит, а надати тоді, коли цей дисбаланс буде знятий", - сказала Юлія Тимошенко у ефірі українському телеканалу. На думку екс-прем`єра, українська влада розраховує з кредиту МВФ розрахуватися з компанією "Росукренерго" відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу. "Коли просять 15 мільярдів, то з них вже точно розрахували, що прокредитують НАК "Нафтогаз України", - впевнена вона.

Водночас екс-прем'єр наголосила на необхідності продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом. "Кредит МВФ конче потрібний, але не на те, щоб віддати 5,4 млрд. доларів на цю корумповану групу, і не для того, щоб потім ці кошти віддавати за рахунок кровних грошей держави", - пояснила вона. Юлія Тимошенко вважає, що оптимальна сума кредитних ресурсів для України від Міжнародного валютного фонду має становити від 3 до 5 млрд. доларів.

"Україні не потрібно 15 млрд. доларів. Це боргова яма, яка неприпустима на сьогодні. Максимум, що треба сьогодні Україні по балансам - це 3-5 млрд. доларів", - сказала Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу ICTV.

Image caption Дмитро Фірташ твердить, що уряд йому завинив за газ

Юлія Тимошенко нагадала, що за часів її прем’єрства уряд України отримав 4,7 млрд. доларів кредитних ресурсів від МВФ, а інші запозичання цієї структури здійснював Національний банк України.

"Наш уряд в розпал кризи, в самих неймовірних умовах від МВФ взяв 4,7 млрд. доларів. Це тоді, коли весь світ економічно і фінансово валився. Тоді Партія регіонів досить ретельно нас критикувала за те, що ми взагалі співпрацюємо з Міжнародним валютним фондом, і казали, що зовсім грошей в кризу не потрібно. Сьогодні вони хочуть попросити у МВФ майже 15 млрд. доларів. Якщо в кризу ми обійшлися 4,7 млрд. доларів, то навіщо 15 млрд. доларів тоді, коли, як кажуть, економіка вже стає на ноги? Це неадекватний запит по відношенню до потреб держави", - наводить її слова офіційний сайт.

Розкол у Партії Регіонів?

Частина Партії регіонів на чолі з Рінатом Ахметовим голосувала за створення слідчої комісії Верховної Ради щодо рішення Стокгольмського суду.

Про це заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу ICTV.

"Частина Партії регіонів на чолі з Рінатом Ахметовим голосувала. Вони проголосували за створення спеціальної слідчої комісії, по суті справи проти глави держави", - уточнила вона.

Тимошенко нагадала, що за це рішення проголосувала не тільки опозиція: "Проголосував блок Литвина. Проголосували комуністи".

"Це є сьогодні очевидний скандал. Який в будь-якій іншій країні призвів би не просто до відставки, а призвів би до скандалу світового рівня", - заявила лідер БЮТ.

Як відомо, Верховна Рада створила ТСК у зв`язку з рішенням Стокгольмського арбітражного суду про повернення "Нафтогазом" компанії "РосУкрЕнерго" понад 12 мільярдів кубометрів газу та арештом колишнього глави Держмитслужби Анатолія Макаренка.

Ющенко закликає МВФ не давати гроші РосУкрЕнерго

«Наша Україна» також вимагає створення постійної незалежної від влади експертної комісії для "контролю за використанням 15-мільярдного кредиту, який віддавати будуть змушені зовсім не ті, хто сьогодні витрачатиме, а мільйони українських громадян".

Партія Віктора Ющенка не оминула можливості зкритикувати на власному вебсайті попередній уряд Тимошенко за використання попередньої позики МВФ для "для латання бюджетних дірок і проведення президентської виборчої кампанії".

Водночас, «Наша Україна» закликала керівництво МВФ вжити усіх необхідних запобіжних заходів, аби унеможливитинецільове використання позики: " на погашення короткострокових кредитів перед російськими комерційними структурами, які були використані для покриття дефіциту державного бюджету, а також розрахунки за рахунок української держави перед спонсорами виборчої кампанії В.Януковича".

В іншому випадку, пишеться у заяві "НУ", постане питання про те, з яких джерел Україна відшкодовуватиме «спалені» попереднім та чинним урядами десятки мільярдів кредитних доларів – «легких» для них, проте «важких» для економіки і громадян України.

Новини на цю ж тему