Засідання РНБО - доля міністра оборони

Міністр оборони Єжель
Image caption Міністр оборони Єжель уже звернувся по допомогу до прем'єра Азарова

8 липня у Києві має відбутися позачергове засіданні РНБО, на якому планується розглянути ситуацію у Збройних силах, зокрема, можливу відставка міністра оборони Михайла Єжеля.

В адміністрації президента України не відкидають таку ймовірність.

У Партії регіонів кажуть про необхідність зміни керівництва оборонного відомства.

Екс-міністр оборони Олександр Кузьмук, якого називають одним з кандидатів на це крісло, сказав Бі-Бі-Сі, що він не мав відповідної зустрічі з президентом.

Українські політики підтверджують, що це питання може розглядатися на засіданні РНБО, посилаючись на невдоволення президента Януковича станом справ у Збройних Силах. Таке невдоволення пан Янукович висловив під час відвідання на початку липня Криму.

Деякі ЗМІ припускають, що в разі відставки пана Єжеля, його може замінити на цій посаді регіонал Олександр Кузьмук, який двічі вже був у кріслі міністра оборони.

Хоча сам пан Кузьмук в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що він не мав із цього приводу ніякої розмови з президентом Януковичем.

“Сьогодні є міністр оборони. Він виконує функціональні обов’язки. Про яке моє повернення може йти мова? Ніякої зустрічі з президентом у мене не відбувалося із цього приводу.”

Із міністерством пана Кузьмука пов’язують кілька інцидентів в армії, зокрема, – влучення бойової ракети у житловий будинок на Київщині в ході військових навчань та збиття над Чорним морем цивільного літака, який прямував з Ізраїлю до Росії.

Тим часом у Міністерстві оборони України поки заперечують інформацію про можливу відставку Михайла Єжеля, припускаючи, що такими повідомленнями дехто з політиків хоче дестабілізувати ситуацію в оборонному відомстві.

Image caption У ЗМІ припускають, що новим міністром оборони може знову стати Олександр Кузьмук

Водночас член фракції Партії регіонів Валерій Коновалюк в інтерв’ю Бі-Бі-Сі не відкинув можливості заміни міністра оборони, посилаючись на серйозні недоліки у роботі міністерства.

“Становище у Збройних силах є жахливим. Цього року не відбулося жодних перетворень. Не було здійснено хоча б формулювання програмних кроків для подолання проблем у війську. Будуть висновки не лише щодо міністра оборони, а й питання, наскільки відповідає вимогам президента діяльність уряду у цій сфері.”

За інформацією деяких ЗМІ, Михайло Єжель у передчутті можливої відставки вже звернувся по допомогу до прем’єра Миколи Азарова.

Ще раніше пан Єжель після засідання у Брюсселі Комісії Україна-НАТО заявляв про необхідність розвивати плідні взаємини з Москвою, Брюсселем і Вашингтоном.