Єлизавета Друга закликала ООН до єдності

Британська королева закликала до створення єдиного підходу в боротьбі з глобальним тероризмом під час свого виступу в Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку. Попереднє звернення монарха до ООН відбулося 53 роки тому.

Єлизавета Друга настійно закликає в своєму виступі на Генеральній Асамблеї, аби усі країни "працювали разом, важко, як ніколи" для боротьби з світовим проблемам, такими як зміна клімату.

Королева сказала, що була свідком "великих змін" з моменту її останнього виступу в ООН в 1957 році, і "велика частина тих змін на краще".

Водночас, вона зауважила, що "Багато важливих речей не змінилися - цілі та цінності, які надихнули Статут Організації Об'єднаних Націй, які важливо дотримати". Вона відзначила, що досягнення Організації Об'єднаних Націй були "чудовими".

Генеральний секретар ООН Бан Кі Мун, сказав, що в "бурхливому і мінливому світі", королева залишається «"якорем" для нашої епохи».

Королева пізніше поклала вінок на місці Всесвітнього центру торгівлі на згадку про більш ніж 3000 жертв терористичних нападів 2001 року.

У супроводі герцога Едінбурзького, вона розмовляла з родинами загиблих та свідками, які постраждали від результатів нападів.

Великий натовп вітав королеву, яка урочисто відкрила Британський Сад пам'яті на честь 67 британців, які загинули 11 вересня.

Кореспондент Бі-Бі-Сі Майкл Уітчелл сказав, що Єлизавета Друга звернулася до Генеральної Асамблеї ООН у якості глави держави Великої Британії і 15 інших країн, які її визнають своїм монархом, а також в якості голови Британської Співдружності.

Цей візит відбувся після турне Канадою, а попереднього разу британська королева побувала в Нью-Йорку 1976 року.