В Україні обговорюють відставку силовиків

Українські ЗМІ повідомляють про можливу відставку керівників силових відомств України: міністра оборони Михайла Єжеля, головис СБУ Валерія Хорошковського і «силового» віце-прем’єра Володимира Сивковича.

При цьому, якщо зняття двох останніх намагається досягти опозиція, то міністр оборони буцім-то не догодив президентові Януковичу.

Проект постанови про звернення парламенту до президента з приводу внесення подання про звільнення глави СБУ Валерія Хорошковського зареєстрували НУНСівець Роман Зварич та БЮТівець Сергій Соболєв. Проект постанови про звільнення віце-прем'єра Володимира Сівковича зареєстрував БЮТівець Святослав Олійник.

«Справа Хорошковського»

Юлія Тимошенко заявляє, що опозиційний уряд вніс до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради на середу, 7 липня, проекти чотирьох законодавчих актів, спрямованих на заборону повернення компанії "Росукренерго" 5,4 мільярдів доларів і звільнення з посад Міністра палива та енергетики Юрія Бойка і голови Служби безпеки України Валерія Хорошковського, яких вона напередодні назвала членами «корумпованої групи» пов'язаного з "РосУкрЕнерго", яке вимагає від України 5,4 млрд. доларів.

Юлія Тимошенко зазначила, що у зверненні також наведено всі «найпомітніші кроки» Валерія Хорошковського на посаді голови СБУ, "починаючи з утиску свободи слова, починаючи з дискримінації тих каналів телебачення, у яких сьогодні забираються частоти через кишенькові суди, а, власне, "Інтер", який є прямою власністю пана Хорошковського, і забирають ці частоти в суді".

"Наступне – це проведення профілактичних розмов з українськими і закордонними представниками засобів масової інформації на предмет лояльності – це і заборона в'їзду керівника Фонду Аденауера пана Ніко Ланге в Україну, і його (Хорошковського) повне покриття справи по "Росукренерго", тому що він є прямим бізнес-партнером пана Фірташа". Юлія Тимошенко висловила сподівання, що ці законопроекти будуть підтримані не тільки опозицією, але й депутатами від коаліції, адже Постанову про створення Тимчасової слідчої комісії щодо "газової" справи підтримали як депутати від Блоку Литвина, Комуністичної партії України, так і окремі депутати від Партії регіонів. "Проголосували і Блок Литвина, і комуністи, і проголосувала частина Партії регіонів, депутати якої знаходяться під координацією Ахметова. І Ахметов сам проголосував за створення цієї тимчасової комісії", - додала вона. Юлія Тимошенко вважає, що це свідчить про незгоду навіть частини коаліції з "взяттям з країни упакованих 5,4 мільярдів доларів".

«Незадоволення Єжелем»

Повідомлення про можливу відставку міністра оборони у вівторок оприлюднив тижневик «Дзеркало тижня» з посиланням на те, що у середу (7-го липня) відбудеться позачергове засідання РНБО, на якому буде обговорюватися ситуація, що склалася у Збройних силах. За інформацією "Дзеркала тижня", за підсумками засідання може бути ухвалене рішення про відставку глави міністерства оборони Михайла Єжеля. Приводом для відсторонення керівника відомства, як повідомляють джерела видання в адміністрації президента, стало невдоволення президента Віктора Януковича станом справ у Збройних силах за підсумками візиту до Криму 2-4 липня. Зокрема, під час відвідування севастопольського аеродрому "Бельбек" глава держави поцікавився, яка кількість наявних літаків піднімається в повітря. Януковичу повідомили, що з 20 винищувачів бригади в повітря може піднятися лише один. Офіційної реакції Міноборони не було, а неофіційні джерела дають суперечливу інформацію.

Так джерело, агенції УНІАН неофіційно підтвердили вірогідність звільнення з посади чинного керівника відомства Михайла Єжеля.

За словами співрозмовника агентства, оприлюднена газетою “Дзеркало тижня” інформація, що 7 липня відбудеться позачергове засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому буде розглянуто ситуацію, яка склалася у Збройних Силах, в результаті чого може бути прийняте рішення про відставку голови міністра оборони, відповідає дійсності.

Джерело агенції Інтерфакс в Міноборони спростовало інформацію про можливе звільнення Михайла Єжеля з посади глави оборонного відомства: «Інформація щодо можливого звільнення Єжеля з посади міністра оборони недостовірна. Міністр працює в звичайному режимі». Крім того, за його словами, за станом на 17:30 вівторка офіційного повідомлення про проведення засідання РНБО в середу в Міноборони не отримували. Раніше джерело в адміністрації президента у вівторок повідомило, що позачергове засідання РНБО заплановане на середу, 7 липня. Це підтвердив і глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, депутат Анатолій Гриценко. За його інформацією, на цьому засіданні будуть розглянуті питання, пов'язані з боєготовністю Збройних сил.

Новини на цю ж тему