Рада полегшила життя "РосУкрЕнерго"

Верховна Рада відмовилася підтримати законопроекти, які запропонувала опозиція, що забороняють уряду використання бюджетних коштів для погашення боргу "Нафтогазу України", зокрема, 5,4 млрд. доларів для "РосУкрЕнерго".

Image caption Верховна Рада України

Депутати Верховної Ради України від блоку Юлії Тимошенко, прихильники екс-прем’єра, у четвер зранку заблокували засідання парламенту, протестуючи проти затримання екс-голови Митної служби Анатолія Макаренка.

Ще раніше у парламенті була створена тимчасова слідча комісія для розслідування обставин, пов’язаних з ухваленням Стокгольмським арбітражним судом рішення про повернення компанії Росукренерго 11 мільярдів кубометрів природного газу.

БЮТ вимагає звільнити на поруки пана Макаренка, а також зняти голову СБУ Валерія Хорошковського.

Заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін: ”Cьогодні фракція ухвалила рішення блокувати роботу парламенту, оскільки у порядку денному не має законопроекту щодо гарантування енергетичної безпеки України.”

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко твердить, що влада продовжує кримінальні переслідування проти колишніх членів уряду, які, на її думку, мають політичний характер. Екс-прем’єр вважає, що це перший випадок, коли офіцера вищого рангу кидають за грати за те, що він захищає державні інтереси.

Водночас СБУ твердить, що екс-голова Митної служби був затриманий, як підозрюваний у розслідуванні справи щодо завдання збитків державі. Служба безпеки каже, що це стало результатом позову Росукренерго до Стокгольмського арбітражу.

Разом з тим у блоці Юлії Тимошенко підозрюють, що рішення суду було пов’язане не в останню чергу з дружніми стосунками керівника міністерства палива і енергетики України з одним з чільників Росукренерго.

Новини на цю ж тему