Тимошенко: "арешт" Діденка блокує розслідування РосУкрЕнерго

Співробітники Служби безпеки України затримали колишнього заступника керівника НАК “Нафтогаз України” Ігоря Діденка.

Image caption Ігор Діденко підписує документи у Москві

У прес-центрі СБУ не володіють інформацією про місце перебування колишнього першого заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка, а також даними про те, яка міра запобіжного заходу йому обиралась.

Про це повідомила начальник прес-центру СБУ Марина Остапенко, зауваживши, що відносно пана Діденка проводяться відповідні слідчі дії в рамках порушеної кримінальної справи.

Як повідомляють українські агенції з посиланням на джерело в СБУ, співробітники Служби безпеки України затримали колишнього заступника керівника НАК “Нафтогаз України” Ігоря Діденка за “низку зловживань в економічній сфері”.

11 червня голова СБУ Валерій Хорошковський заявив, що Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом нанесення Державі Україна збитків у зв`язку з рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом компанії “РосУкрЕнерго” до НАК “Нафтогаз України”.

Опозиція звинувачує нинішнє керівництво України (зокрема Голову СБУ) у змові з керівниками РосУкрЕнерго з метою сплати компанії великої суми з державного бюджету буцімто заборгованої «Нафтогазом України». Блок Юлії Тимошенко провадив протести в парламенті з метою не допустити політично вмотивованих арештів і розслідування справи РосУкрЕнерго слідчою комісією ВР.

Тимошенко: влада блокує розслідування РосУкрЕнерго

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко вважає, що влада намагається через "арешт" колишнього заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка перешкодити роботі Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування обставин передачі природного газу компанії «РосУкрЕнерго» за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Image caption Протести БЮТ у парламенті з приводу справи РосУкЕнерго

Про це Юлія Тимошенко заявила сьогодні на брифінгу у Києві.

«Розуміючи, що спеціальна слідча комісія Верховної Ради розбирається в усіх деталях і буде оприлюднювати всю інформацію для України і для світу, вони будуть робити адекватні висновки, що Янукович, голова СБУ Хорошковський, керівник Адміністрації Президента Льовочкін, міністр палива та енергетики Бойко і права рука Януковича – Фірташ причетні до цього, і вони несуть за це пряму відповідальність. Вони хочуть попри все забрати 5,4 млрд. доларів на свої тіньові рахунки для того, щоб не дати спеціальній слідчій комісії розгортати цю роботу. Вони, по суті, починають заарештовувати тих людей, які можуть дати свідчення спеціальній слідчій комісії», - сказала Юлія Тимошенко.

Лідер БЮТ також нагадала, що СБУ не допустила представників парламентської ТСК у слідчий ізолятор до екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка. «Хоча народні депутати мають таке право - заходити у слідчий ізолятор і брати покази для слідчої комісії - вони заборонили допускати до Макаренка представників слідчої комісії, хоча це прямо суперечить закону», - додала вона.

За її словами, Ігор Діденко у понеділок, 12 липня, мав свідчити на засіданні Тимчасової слідчої комісії щодо обставин навколо спірних 11,1 млрд. кубометрів газу.

Юлія Тимошенко зазначила, що Ігор Діденко був заарештований без виклику до Служби безпеки України.

Вона підкреслила, що її команда і надалі захищатиме права Ігоря Діденка й Анатолія Макаренка в судових інстанціях.

Ситуація непроста, тому що після так званої судової реформи вони підпорядкували усі суди собі і всіх суддів поставили, по суті, перед загрозою звільнення, а після судової реформи жоден суддя, який прийме рішення проти влади, проти Януковича, проти їхніх інтересів, на своїй посаді не залишиться. Безумовно, складно розраховувати на те, що рішення суду будуть на користь справедливості. Це, до речі, й довело судове рішення щодо пана Макаренка, але, незважаючи на це, ми будемо йти в суд, ми будемо доводити правоту і служіння державним інтересам і пана Макаренка, і пана Діденка», - підкреслила Юлія Тимошенко

23 червня Головне слідче управління СБУ порушило проти екс-голови Держмитслужби Анатолія Макаренка кримінальну справу за фактом службової недбалості ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України Сьогодні, 9 липня, СБУ затримала колишнього першого заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка. За словами начальника прес-центру СБУ Марини Остапенко, затримання Ігоря Діденка відбулося у рамках проведення слідчих дій у кримінальній справі, яку було порушено стосовно нього 10 червня за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата чужого майна в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Новини на цю ж тему