"Вигнанець" Лужков їде вітати Януковича

За повідомленнями московської мерії, Юрій Лужков у п'ятницю ввечері побуває у Києві, щоб особисто привітати Віктора Януковича з 60-річним ювілеєм.

Image caption Віктор Янукович у Севастополі

Як сказали у мерії, нещодавно СБУ скасувала заборону на в'їзд пана Лужкова до України.

Форум: чи слід відзначати публічно ювілей керівників держави?

Юрій Лужков: «У мене відбулася розмова з президентом Віктором Януковичем і він повідомив мені, що я вже не є персоною нон-грата в Україні.»

Це буде першою поїздкою московського мера в Україну після зняття заборони на його в'їзд до цієї країни.

У травнів 2008 року у Севастополі Юрій Лужков заявив, що Севастополь ніколи не передавався Україні і має бути повернений Росії.

Дехто з членів Ради Федерації Росії тоді твердили, що колишня помаранчева влада на чолі з Віктором Ющенком надто була залякана заявами пана Лужкова.

Водночас українські чільники ще раніше називали заяви московського мера спробою замаху на територіальну цілісність України і оголосили

пана Лужкова персоною нон-грата.

СБУ тоді заборонила в'їзд пану Лужкову в Україну. МЗС Росії у цьому зв'язку висловило свій протест.

Тим часом, як повідомляють ЗМІ, святкування ювілею Віктора Януковича відбудеться у Криму 10 липня в рамках неформального самміту голів країн СНД.

Керівник Адміністрації президента України Сергій Льовочкін сказав, що попередню згоду на участь дав російський президент Дмітрій Медвєдєв.

Під час самміту відбудеться презентація Криму з погляду його інвестиційних можливостей і, як унікальної рекреакційної території.

9 липня пан Янукович, за словами Сергія Льовочкіна, в день свого 60 річчя проведе зустріч з президентом ЄС Германом Ван Ромпеєм.

ЗМІ повідомляють, що святкування ювілею пана Януковича проходитиме три дні, у Києві і Криму.