Новий голова Конституційного суду

Конституційний суд

Новим головою Конституційного суду України став Анатолій Головін.

Його обрали на спеціальному пленарному засіданні Конституційного суду.

Ще до призначення пана Головіна опоненти чинної влади називали його «фаворитом президентської команди" і наголошували на його високих шансах стати керівником Конституційного суду через приналежність до донецького регіону.

Оглядачі також звертають увагу на те, що більшість своєї кар’єри Анатолій Головін працював в органах державної безпеки, із 1979 до 2005 року.

Членом Конституційного суду Анатолій Головін став у 2006-му, тобто, за часів президентства Віктора Ющенка.

До цього кілька років працював заступником генерального прокурора-начальником головного управління військових прокуратур, через що оглядачі кажуть про зв'язки нового голови Конституційного суду із генеральним прокурором Олександром Медведьком.

Конституційний суд останнім часом звинувачували у політичній заангажованості.

Найсуперечливіше рішення суду останнього часу – про фактичну легітимізацію правлячої коаліції. Хоча Конституція передбачає норму, відповідно до якої коаліція у парламенті формується лише із фракцій, Конституційний суд визнав, що окремі депутати мають право входити до складу коаліції.

Таке рішення поклало початок виходу із фракцій блоку Юлії Тимошенко та НУНС депутатів і приєднання їх до пропрезидентської більшості.

Серед суперечливих рішень Конституційного суду називають також рішення про право Леоніда Кучмии втретє балотуватися на посаду президента країни, незважаючи на те, що Конституція передбачає, що одна особа може обіймати президентську посаду лише два терміни поспіль.

Ближчим часом, не виключено, Конституційний суд розглядатиме подання стосовно конституційності закону про місцеві вибори.

Опозиція заявила, що цей закон ухвалений в інтересах чинної влади.

Через залежність суддів у юридичному товаристві навіть лунали пропозиції ліквідувати Конституційний суд, передавши його повноваження Верховному Суду України.