В Україні почався "Сі бриз 2010"

У понеділок розпочалися чергові українсько-американські багатонаціональні миротворчі військово-морські навчання «Сі бриз».

Рішення про їхнє проведення ухвалив ще попередній Президент Віктор Ющенко, а відповідний закон про допуск іноземних військ наприкінці травня ухвалила нинішня Верховна Рада України.

За повідомленням прес-центру ВМС України, цьогорічний «Сі бриз» триватиме до 23 липня 2010 року на тема: «Планування та проведення міжнародної антипіратської операції».

У навчаннях окрім військовослужбовців України та США братимуть участь представники ще 11 країн (Азербайджану, Бельгії, Німеччини, Греції, Грузії, Данії, Молдови, Польщі, Туреччини і Швеції та військовий спостерігач від Австрії), майже три десятки бойових кораблів та катерів, 12 одиниць авіаційної техніки. За оцінками експертів, це будуть наймасштабніші за останні роки військові багатонаціональні навчання на території України.

Проти проведення цих навчань виступили фракція комуністів у Верховній Раді України і комуністи, вітренківці та група «Російська єдність» у кримському парламенті. У квітні і травні Одеська облрада і Верховна Рада Криму, контрольовані «регіоналами», ухвалили заклики до президента Януковича взагалі не проводити ці навчання в Україні.

Як повідомляють українські агенції, кримські політсили певним чином заспокоїло, а можливо, і розчарувало те, що навчання не проходитимуть на території півострова.

Українсько-американські навчання серії «Сі Бриз» проводяться з 1997 року і започатковані з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-Морських Сил України на двохсторонній основі з США, але є відкритими для інших країн.

Практично одразу від участі в них відмовилася Росія. У 2006 і 2008 роках навчання були зірвані проросійськими силами в Криму та у Верховній Раді України.

Новини на цю ж тему