Чорнобривець: Якість пального без контролю

Чи якісний бензин в Україні? Питання не настільки риторичне, як складне в сенсі обчислення масштабів продажу неякісного пального на авто заправках. В Україні презентовано проект «Карта якості пального».

Його автори стверджують, що майже 35 відсотків пального АЗС країни - якраз неякісні. Керівник проекту Юрій Чорнобривець прокоментував Бі-Бі-Сі що спонукало створити банк неякісного пального:

Юрій Чорнобривець: Наш проект - це такий великий банк інформації для того, щоб будь-який автомобіліст міг одним дотиком довідатися про якість пального на тій чи інший АЗС, де він заправляється, який поширюється на всю територію України.

Взагалі це Інтернет ресурс, на якому буде зібрана вся інформація. Таким чином будь яка людина зможе продивитися необхідну інформацію.

Бі-Бі-Сі: Давно відомо, що бензиновий бізнес завжди був один із найприбутковіших. Чи нема побоювань, що деяким продавцям пального ідея карти поганих заправок не сподобається?

Юрій Чорнобривець: Звичайно така можливість існує, але ж тоді хто, якщо не ми. Побоювань у нас немає, бо за нами правда і закон. Ми не боїмося.

Бі-Бі-Сі: А де гарантія об'єктивності такої оцінки? А що буде, якщо різні заправки захочуть поправити свій статус?

Юрій Чорнобривець: Ми своє дослідження проводимо у сертифікованій, акредитованій лабораторії, яка видає паспорти якості, які є арбітражними паперами. Навіть до суду з ними можна звертатися.

Тому об'єктивність абсолютно гарантована. а також наша організація займається вже 7 років дослідженнями пального на території України. Тому вже маємо певну репутацію, і нам споживачі довіряють.

Бі-Бі-Сі: Як ви гадаєте, за яких умов в Україні можна вирішити проблему низької якості бензину?

Юрій Чорнобривець: Цю проблему можна вирішити тільки одним способом - якщо держава буде більше контролювати якість пального. Тому, що тільки зусиллями незалежних громадських організацій цю проблему не вирішити. Якщо держава буде більш зацікавленою, то проблему вирішать.

Ось Держспоживстандарт не проводить ніяких лабораторних досліджень стосовно якості пального, бо ніхто не фінансує. Єдина причина - абсолютно відсутній контроль з боку держави. Ринок пального в Україні ніким не контролюється, і кожен продає те, що хоче.