Вслід за газом зростуть і тарифи

Український уряд оголосив про збільшення тарифів на тепло і гарячу воду - через день після оголошення про підвищення ціни на газ для населення.

Стрибок цін викликаний підвищенням цін на газ для підприємств комунальної теплоенергетики.

Уряд прогнозує збільшення тарифів на 20-25 відсотків, - заявив міністр житлово-комунального господарства Юрій Хіврич:

"У зв'язку з тим, що у собівартості тепла і води газ складає в середньому 53%, то по нашим розрахункам ціна на тепло і на воду підніметься від 20% до 25%".

Рішення підняти ціни на газ на 50 відсотків з наступного місяця уже гостро скритикували профспілки і опозиційні політики.

Вони заявили про наміри оскаржити це рішення в суді. Лідер опозиційного БЮТ Юлія Тимошенко наголосила, що для підвищення цін на 50% немає жодних підстав і жодної необхідності.

Встановлені тарифи розділили на чотири категорії, які залежать від обсягів споживання і наявності газових лічильників. У власників лічильників ціни будуть нижчі.

Підвищення цін на газ давно анонсувалося з владних кабінетів як підвищення до економічно обґрунтованого рівня, про який ішлося у рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Уряд запевняє, що найбіднішим громадянам будуть надані субсидії, і отримати їх буде просто.

Прем'єр-міністр Микола Азаров назвав цей крок змушеним і єдиним шляхом до нової якості життя.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин не виключив, що непопулярні рішення можуть негативно позначитися на українському уряді:

"Такий етап нашого життя, що такі рішення, які мають непопулярний характер. Звісно вони будуть позначатися на носіях цих рішень".

Тим часом Юлія Тимошенко заявила, що підняття тарифів на газ пов'язане не з вимогами Міжнародного валютного фонду, а з тим, що уряд має виплатити компенсації компанії РосУкрЕнерго.