Протести за або проти Кирила – заборонені.

Київський окружний адміністративний суд заборонив акції і прихильників, і противників візиту патріарха Кирила.

Image caption Візит патріарха Кирила до України супроводжується забороною будь-яких акцій протесту або підтримки

Заборона також діятиме на хресну ходу, яку хотіли провести віруючі у знак підтримки предстоятеля Російської православної церкви - від Володимирського собору до пам'ятника князю Володимиру.

Судді підтримали позов Київської міської влади, де говориться, що акції протесту або підтримки "можуть призвести до сутичок між представниками різних релігійних конфесій і політичних напрямків і створити умови, які перешкоджають нормальній життєдіяльності міста".

У неділю міліція у Дніпропетровську відпустила активістів Української народної партії та ВО "Свобода" за спробу пікетувати візит московського патріарха Кирила. Правоохороці повідомили, що склали адмінпротокол за порушення правил проведення масових акцій, яке передадуть до суду. Українські мас-медіа повідомляють, що найімовірніше протестувальникам загрожує штраф.

У суботу правоохоронці Дніпропетровська затримали пікетувальників за спробу акції протесту візиту московського патріарха, правоохоронці посилалися на заборону окружного адміністративного суду цього міста.

Сам Патріарх Кирило під час свого перебування у Дніпропетровську просив священників знаходити спільну мову з молоддю.

"Говорити молодій людині "закрийся" неможливо, це проти його природи. Це означає – виховати неповноцінну особистість", - твердить предстоятель Російської православної церкви.

На переконання патріарха Кирила, необхідно, щоб церква лишала у молодої людини сильніші враження, ніж ті, що вона чує на вулиці.

Деякі медіа-коментатори в Україні критикують той факт, що більшість мас-медіа приділяють, на їхню думку, надто багато уваги візиту російського патріарха, який, багато хто вважає, надто багато повчає українських парафіян.