Азаров:тарифи таки піднімуть з 1 серпня

Микола Азаров
Image caption Микола Азаров зізнався, що йому саому не подобається рішення підняти тарифи.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров підтвердив, що комунальні тарифи для населення повинні підвищити з 1 серпня.

Рішення українського уряду підняти розцінки за газ для населення він пояснив поганим станом державних фінансів. Пан Азаров послався на великі борги української держави.

Він заявив, що керується в цьому рішенні не політичними мотивами, а державними інтересами:"У даній ситуації ми думаємо не про імідж, не про вибори, а давним-давно пора нам усім зрозуміти, що державний діяч повинен думати про країну, а не про вибори".

Микола Азаров запевнив, що всі ті, хто потребує субсидій, їх отримають до 1 вересня.

Однак він визнав, що є питання, чи зможе бюрократична машина дати собі раду з великим напливом роботи.

Прем'єр-міністр пояснив, що рішення щодо підняття тарифів є правильним з точки зору господарювання, і українські громадяни з часом переконаються, що це рішення було правильним.

Раніше міністр житлово-комунального господарства Юрій Хіврич заявляв, що тарифи на комунальні послуги буде підвищено з 15 вересня.

Підвищення цін на газ для населення є однією з умов виділення чергового траншу кредиту МВФ, рішення про яке рада директорів фонду має схвалити 28 липня.

Читати статтю Financial Times про кредит МВФ.

Опозиція йде до суду

Іще до прес-конференції Миколи Азарова рішення підвищити ціни на газ для населення опротестувала в суді опозиційна партія "Батьківщина".

Про це журналістам повідомив депутат Верховної Ради від фракції БЮТ Сергій Власенко.

Крім того, пан Власенко закликав громадян звертатися до суду з новими позовами:

"Я вважаю, що населення має не тільки право не платити за підвищеними тарифами, але я ще й закликаю всіх звертатися до суду з відповідними позовами... і не чекати, поки над вами (громадянами) влада буде знущатися".

Рішення про підвищення цін на газ скритикували і всередині правлячої коаліції. Перший секретар ЦК Компартії України Петро Симоненко назвав підвищення тарифів "тупим".

Однак пан Симоненко спростував можливість виходу КПУ з коаліції і виконавчої влади, назвавши подібні пропозиції "дитячими і наївними провокаціями". Він наголосив на спільності коаліції у тому, що він назвав "ґлобальними питаннями": співробітництво з Росією і антикризизові реформи.

На прес-конференціїй пан Азаров так прокоментував протест комуністів проти рішення щодо тарифів: "Мені самому воно не подобається. Я був проти до самого останнього моменту. До того моменту, поки я не зрозумів, що його треба ухвалювати".