Газова справа: митники знайшли винних

Державна митна служба заявляє про порушення, яких припустилися її співробітники у лютому 2009 року, коли розмитнювали 11 мільярдів кубічних метрів природного газу, що були на балансі РосУкрЕнерго.

У повідомленні для преси сказано, що Держмитслужба завершила внутрішню перевірку і передала її результати слідчим Служби безпеки України.

Зокрема у повідомленні сказано: "Детально вивчивши матеріали митного оформлення газу та перевіривши законність рішень та дій посадових осіб у цій справі, комісія підтвердила невідповідність чинному законодавству розмитнення вказаного газу на користь НАК "Нафтогаз України" та виявила численні порушення з боку посадових осіб Держмитслужби".

Митниця не подає подробиць, хто з її співробітників причетний до порушень, і в чому саме вони полягали.

Під вартою у справі, що її ведуть слідчі СБУ, перебувають два колишніх митники: екс-голова Державної митної служби Анатолій Макаренко і заступник начальника відділу Енергентичної регіональної митниці Тарас Шепитько. Крім того у СІЗО опинився і екс-перший заступник глави "Нафтогаз України" Ігор Діденко.

Опозиційні політики з Блоку Юлії Тимошенко вважають арешти посадовців політично мотивованими. Вони звинувачують владу у блокуванні розслідування діяльності компанії "РосУкрЕнерго".