Паломників УПЦ КП не пускають на свято

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет звернувся до влади за роз’ясненнями з приводу, за його словами, перешкоджання паломникам потрапити до Києва на святкування Хрещення Київської Руси-України.

Image caption Патріарх Філарет вимагає роз'яснень

За словами представників цієї церкви, із західних областей України до Київської Патріархії надходять численні сигнали про різноманітні спроби заблокувати в’їзд паломників до столиці.

Прес-служба УПЦ КП серед таких спроб називає тиск на автоперевізників з метою змусити їх відмовитися від доставки паломників, погрози відібрати ліцензії на перевезення, настійливі “рекомендації” місцевої влади духовенству Київського Патріархату не їхати на святкування до Києва, перешкоджання проїзду автобусів з віруючими УПЦ КП з боку Державтоінспекції.

За даними Київського патріархату, вранці 28 липня 5 автобусів було зупинено ДАІ на під’їзді до Києва з боку Житомира. За іншими повідомленнями, 27 липня вночі в Одесі групу паломників з 50 чоловік переслідували 4 машини ДАІ, не даючи сісти в автобус, який вирушав до столиці.

Опозиційна партія “Свобода” твердить, що групу прочан з Харкова, які зібралися 27 липня їхати до Києва, міліція не випустила з міста. Представники “Свободи” переконані, що в Україні відпрацьовується схема покарання українців, які всупереч планам високого московського гостя “наважилися” мирно відзначити велике національне духовне свято.

Водночас влада заявляє, що вона не давала ніяких розпоряджень щодо організації перешкод у перевезенні паломників.

28 липня відзначається річниця Хрещення Великим князем Київським Володимиром Київської Руси-України.

Прихильники УПЦ Київського патріархату взяли участь у Божественній літургії у Володимирському соборі і мають провести Хресний хід до пам’ятника святому Володимиру на схилах Дніпра.

В той же час у Києво-Печерській Лаврі проходило Богослужіння за участю Патріарха Російської православної церкви Кирила. Прихильники УПЦ Московського патріархату також проведуть Хресний хід.

За повідомленнями деяких інформагенцій, Богослужіння у Лаврі за участю Патріарха Кирила транслював Перший національний телеканал, відмовившись від традиційної трансляції щосереди засідання Кабінету міністрів.

”Московський патріарх виявився актуальнішим за українського прем’єра.” Під таким заголовком вийшло повідомлення на одному з Інтернет-сайтів.

У Києві посилені міліцейські заходи, аби уникнути зіткнень представників різних конфесій.