Скульптор зобразив Януковича як Калігулу

Image caption Так імператора Калігулу зображали у минулому

Президента Віктора Януковича відобразив у мармурі луганський скульптор Микола Шматько. Він вирізав бюст пана Януковича. На це творця надихнув скульптурний портрет римського імператора Калігули.

Скульптор Микола Шматько відтворив образ Віктора Януковича за фотографіями. Але наскільки мармуровий президент схожий на справжнього, любителі мистецтва ще не мали можливості оцінити. Скульптор зберігає інтригу – каже, що презентацію роботи влаштує лише наступного тижня. Преса писала, що на створення скульптури президента митця надихнув бюст римського імператора Калігули.

Те, що Віктор Янукович з'явиться в образі Калігули, Микола Шматько не спростовує. Він сподівається, що його роботу оцінять не лише глядачі, але і чиновники. Можливо вони по-новому побачать особу президента, і навіть встановлять в своїх кабінетах копії бюста, а хтось один мабуть – і оригінал, говорить Микола Шматько.

У нас же портрети тримають в кабінетах. Нічого, якби вони і бюст такий мали. Але лише з такою задумкою, з якою я відобразив Януковича. Тому що, можливо й вони інакше почали б думати, - каже скульптор.

Image caption Микола Шматько оцінив скульптурне зображення Тимошенко надто дорого?

Микола Шматько відображав в мармурі президентів України Леоніда Кравчука і Леоніда Кучму, а також Юлію Тимошенко, коли вона була прем'єр-міністром.

Скульптури політиків не є головними роботами майстра, проте саме вони викликали найбільший інтерес публіки. Особливий ажіотаж виник, коли приблизно два роки тому Микола Шматько презентував скульптуру пані Тимошенко. За цю роботу пропонували чималі гроші, але продавати її скульптор не захотів.

«Спочатку давали півмільйона євро. Але річ у тому, що вони вже запізнилися. Я підняв ціну до мільйона. І на цьому торги закінчилися», - розповідає Микола Шматько.

Він ще не вирішив, чи стануть політики прообразами його скульптур у майбутньому. Але щоб висловити власне ставлення до політиків, говорить пан Шматько, він має намір спробувати себе також і на літературному терені.

«Вони ж коли до влади дістаються, обіцяють золоті гори. І з приводу золотих гір я хочу видати «Книгу базік». Тому що базіки – це політики, починаючи з Верховної Ради, закінчуючи місцевими радами», - переконаний луганський скульптор.