Вода у Дніпрі знову під загрозою

Українські екологи категорично не рекомендують купатися в Київському морі.

Директор столичного еколого-культурного центру Володимир Борейко в інтерв’ю ЗМІ стверджував, що внаслідок спекотної погоди море прогрівається і вода починає цвісти.

За його словами, Київське водосховище дуже мілке, вода там прогрівається до 30 градусів.

Через цвітіння рибі нічим дихати і вона починає гинути. А саме море перетворюється на розсіл з дохлої риби і гнилої зелені.

До того ж, осідаючи на дно, або скупчуючись на березі, на думку пана Борейка, риба приваблює різні бактерії, щурів, мишей, які розносять усіляку заразу.

Еколог вважає, що все це може викликати захворювання шлунково-кишківного тракту. А це дуже небезпечно для здоров’я.

Природоохоронці також нагадують про події початку весни нинішнього року, коли вони застерігали про суттєве погіршення якості води у Дніпрі внаслідок помору риби у тому ж Київському морі.

Це визнавали тоді і чільники Державного комітету водного господарства. Проте міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич заперечував ці факти.

Але в Асоціацї рибалок стверджували, що через товстий шар льоду риба почала задихатися ще взимку від нестачі кисню.

Іншою версією називали раптове спускання води з Київського моря, аби убезпечити від підтоплення, зокрема, елітного селища Конча-Заспа, де мають дачі урядовці, відомі політики і бізнесмени.

Проблема води в Київському морі і Дніпрі, на думку екологів, є загальнодержавною, адже воду з басейну найбільшої української ріки використовує дві третини жителів України.