В Києві знову стає тісніше

Корки на дорогах і натовпи в громадському транспорті – із закінченням сезону відпусток та канікул у Києві стає все тісніше.

Жителі української столиці уже відчули наплив великої кількості людей, яких не було в Києві влітку. А невдовзі прибудуть ще й тисячі іногородніх студентів.

Image caption На Київських вулицях більшає авто та пішоходів

Чи готове місто прийняти всіх цих людей – це запитання Бі-Бі-Сі адресувало директорові аналітично-дослідницького центру “Інститут міста” Олександрові Сергієнку.

Бі-Бі-Сі: Чи відомо, скільки взагалі людей мешкає в Українській столиці?

О. Сергієнко: Десь років п’ять тому ми провели дослідження по тому, скільки споживається хліба в столиці України. Статистика показує, скільки в середньому споживає одна людина. З цього нам стало відомо, що в Києві мешкало більше чотирьох мільйонів людей, це в середньому за рік. Десь роки два тому Інститут демографії Національної Академії Наук провів аналогічне дослідження, але за споживанням солі. І вони вийшли на цифру 3,5 чи 3,6 мільйона - населення Києва.

Бі-Бі-Сі: Наскільки воно може збільшитися після періоду закінчення відпусток і коли сюди приїдуть іногородні студенти?

О. Сергієнко: Ми знаємо, що серпень і липень - це традиційно сезон відпусток. Неозброєним оком видно, що в останніх числах серпня- на початку вересня в Києві різко збільшується кількість людей, тобто кількість машин на вулицях, пасажирів у громадському транспорті і таке інше.

Бі-Бі-Сі: Ця ситуація, напевне, повторюється кожного року, а зараз Київ готовий до того, що кількість людей різко збільшиться?

О. Сергієнко: Ми бачимо недовиконання бюджету. Раз є недовиконання бюджету, то ні про які інфраструктурні поліпшення міського середовища не може бути й мови. Як тільки люди повертаються з відпусток - це повторюється кожного року - виникають колосальні незручності, затори на дорогах, у громадському транспорті не проштовхнутися. Цього року, я думаю, все це повториться так, як це було й у минулі роки.

Бі-Бі-Сі: Чи можна сказати, що Київ та інші українські великі міста, зокрема мільйонники, є перенаселеними?

О. Сергієнко: Якщо брати розрахунок житлової площі, навантаження на інфраструктуру, то Київ, безумовно, є перенаселеним містом. Тому що основні мережі: теплові, каналізаційні, електричні, водогони - вони робилися в старі часи і вони не були розраховані на таке навантаження, яке вони мають зараз. Відключення світла, відключення тепла, пориви різноманітні в нас стали просто нормою.