"Тюрма на Лонцького” оточена СБУ

Працівники львівського Національного музею меморіалу пам'яті жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького” не можуть потрапити на робочі місця. Працівники Служби безпеки вже кілька днів блокують вхід до робочих приміщень закладу.

Image caption Музей ''Тюрма на Лонцького” працює, а директора затримала СБУ.

Експозиція "Тюрми на Лонцького" працює, бо вхід до приміщення міститься окремо. Будівля ж, де ведуться наукові роботи – закрита.

Працівниця музею Лідія Тополевська каже, що не може потрапити на своє робоче місце:

"У кабінетах є техніка, яка становить цінність. Є документи, особисті речі. Ми не маємо жодної інформації чи зайшли в наші кабінети працівники СБУ чи не зайшли. Повністю відсутня інформація про те, що відбувається у приміщенні".

Кореспондентка Української служби Бі-Бі-Сі у Львові Ярина Капітан розповідає, що на брамі будівлі музею – замок, на подвір’ї - працівники Служби безпеки, які нікого не пускають до приміщення і пояснюють це “вказівкою начальника управління СБУ”.

Мас-медіа пов’язують закриття "Тюрми на Лонцького" із затриманням директора музею Руслана Забілого.

Це викликало обурення громадськості Львова, які організували з цього приводу акцію протесту.

Служба безпеки України порушила кримінальну справу проти історика Руслана Забілого, якого підозрюють у намірах розголосити державну таємницю.

Працівники СБУ затримали пана Забілого на київському вокзалі. Після чотирнадцятигодинного допиту працівники спецслужб забрали в історика всі електронні носії інформації.

Музей "Тюрма на Лонцького”, який очолює Руслан Забілий, належить до структури СБУ.

Старі архіви КДБ були відкриті у 2009 році громадськості за часів президентства Віктора Ющенка. Завдяки цьому українці могли переглянути раніше засекречені матеріали та дізнатися, що сталося з їхніми родичами у сталінські часи.

Нове керівництво СБУ виступило проти відкритого доступу до архівів КДБ, наголошуючи, що робота Служби безпеки – охороняти таємниці, а не розголошувати їх.

Новини на цю ж тему