Тимошенко про загрозу виборам і демократії

Один з лідерів української опозиції, Юлія Тимошенко вважає, що допит Службою безпеки України першого заступника голови партії "Батьківщина" Олександра Турчинова свідчить про прагнення влади дестабілізувати опозиційну команду.

Юлія Тимошенко заявила на партійній конференції Київської обласної організації "Батьківщини":

"Сьогодні його якраз на десяту годину потягнула Служба безпеки України на допит черговий для того, щоб зайвий раз намагатися дестабілізувати нашу команду і намагатися ще раз перевірити наших ключових з вами керівників партії – ламаються вони чи не ламаються. У нас ті люди, які сьогодні стабільно і чітко вірять в Україну, вони не ламаються – ні серед вас, ні серед команд інших областей, ні серед керівництва партії".

Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликала громадянське суспільство та засоби масової інформації "не бути пасивними спостерігачами знищення демократії в Україні партією влади та Президентом Віктором Януковичем":

"Ми просто розраховуємо на те, що за 10 років боротьби проти всіх авторитарних режимів в Україні ми все ж таки маємо і чесних журналістів, і громадянське суспільство, яке здатне зрозуміти: якщо сьогодні прийшли за партією "Батьківщина", то завтра прийдуть за вами, а післязавтра – за вашими дітьми, і потім вам не буде куди йти, і вам, можливо, не буде де статтю написати".

На думку Юлії Тимошенко, сьогодні українців позбавляють основних демократичних прав:

"В Україні каленим залізом випалюють право народу на вибір, і навіть якщо жодна людина в країні не буде підтримувати Партію регіонів, вони хочуть зробити такі вимоги і умови, щоб ті люди не могли поміняти цю владу, навіть люто ненавидячи її. Давайте зробимо так, щоб цей план не був втілений в життя!".

Про повернення фальсифікацій на виборах

Image caption Турчинов промовляв перед журналістами перед допитом в СБУ.

Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявляє, що команда Віктора Януковича задля проведення "зручних" для себе виборів у органи місцевого самоврядування вдається до методів, які застосовувалися на президентських виборах у 2004 році:

"Таку ЦВК ми мали в 2004 році, коли були вибори Ющенка і коли в 2004 році повністю сфальсифікували все. І сьогодні так само за Центральну виборчу комісію партійно відповідає Ківалов, і все, що було в 2004 році, повністю, в повному обсязі, повернулося".

Юлія Тимошенко переконана, що рішення Центрвиборчкому щодо реєстрації списків кандидатів в депутати від Київського обласного осередку партії "Батьківщина", ухвалених на сьогоднішній конференції, стане тестом влади на готовність створити "видимість демократичних виборів":

"Ми, безумовно, будемо боротися, ми будемо всіма силами як в Україні, так і використовуючи міжнародні можливості робити все для того, щоб ці списки, ці вибори не були визнані, і ми будемо боротися за те, щоб наша політична сила і далі мала можливість змінювати Україну на краще, наближаючи її до європейських стандартів".

Колишній перший віце-прем’єр-міністр України, перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов вважає, що слідчі СБУ викликають його на допити, щоб перешкодити роботі з підготовці "Батьківщини" до місцевих виборів.

Про це він заявив сьогодні журналістам перед четвертим допитом в СБУ:

"По всій Україні у нас відбуваються конференції (партійних осередків), незважаючи на шалений тиск влади, яка протидіє партії "Батьківщина" у виборчому процесі".

За його словами, активістів партії виселяють з партійних офісів, виготовляють фальшиві печатки та свідоцтва про реєстрацію осередків.

За його словами, замість того, щоб бути присутнім на конференції Київської обласної організації партії "Батьківщина", яка проходить сьогодні, він змушений вкотре прийти на допит в СБУ.

Новини на цю ж тему