Урядовий дрес-код: моду геть

В українському уряді запроваджено дрес-код - тобто рекомендації щодо зовнішнього вигляду співробітників Кабінету міністрів. У затвердженому з цього приводу наказі йдеться про те, як має вдягатися державний службовець з детальним описом про чоловіків і жінок.

Image caption Ганні Герман не потрібно регламентувати гардероб.

Документ радить чоловікам уникати лакованого взуття і носити двобортні піджаки та краватки в смужку. А жінкам – не носити прозорих блуз, глибокого декольте і коротких спідниць.

В адміністрації президента з іронією поставилися до прийнятих Кабміном правил дрес-коду для співробітників і відвідувачів будівлі уряду. Заступник голови адміністрації президента Ганна Герман твердить, що добре вихована людина знає, де і як вона повинна бути одягнена, і їй не треба це регламентувати спеціальними документами.

Жодного писку моди

Image caption Краватка повинна добре "сидіти" під застібнутим комірцем, а не, "теліпатися навколо нього".

В наказі про дрес-код для працівників Секретаріату написано, що чоловічі штані не повинні обтягувати стегна, а мають лежати невеликою складкою на черевиках, які, у свою чергу, написано у документі, мають бути начищені і без збитих підборів. Також у наказі радять уникати, напрямів, як сказано, "писку моди". Краватка, на думку, авторів тексту, повинна добре "сидіти" під застібнутим комірцем, а не, "теліпатися навколо нього, бо це може бути розцінено, як неповага до оточуючих ".

Кольорова гама у рекомендаціях теж прописана. Чоловікам радять приглушені кольори, переважно, синій, сірий, чорний, влітку ще може бути бежевий або оливковий. Окремий абзац виділений на опис, якими мають бути шкарпетки – що вони мають пасувати під колір брюк, бути довгими, без візерунка і з тугою резинкою, щоб при сидінні нога залишалася закритою.

Діаманти – лише для заміжніх жінок

Для жінок-держслужбовців – окремий розділ. Їм не рекомендують носити великі та яскраві прикраси, а також не використовувати в оформленні ділового костюму рюші, волани, бахрому, пір’я і банти. Дорогоцінності – діаманти, рубіни і смарагди, на думку авторів наказу, більше пасують заміжнім жінкам. А незаміжнім краще обмежитися перлами, бірюзою та гірським кришталем.

Image caption Діаманти, рубіни і смарагди, на думку авторів наказу, більше пасують заміжнім жінкам

Окремим розділом прописано, яким повинен бути макіяж: фахівці радять використовувати вологостійку туш і наголошують, що робити макіяж треба завчасно, а не вранці за робочим столом.

Директор департаменту інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабміну Ігор Сторожук розповідає, що у нього так багато роботи, що він не встигає помічати, як вдягнуті його співробітниці, однак наголошує, що документ міг би бути і лаконічнішим.

"Був розрахунок на те, що не всі люди цікавилися літературою щодо дипломатичного протоколу. Але насправді є молоді дівчата, які, я так розумію, в сподіванні знайти свою долю, вдягаються трохи легше, ніж того вимагає діловий стиль", - розповів Ігор Сторожук.

Вдягатися – так само важливо, як і говорити

Телеведучий Микола Вересень вважає, що працівники Секретаріату Кабміну – не публічні люди. На його думку, варто запровадити такий дрес-код для чиновників, які вдягаються не в європейському, а в азіо-африканському стилі. "Черевики у них влітку білі з такими, знаєте, як у турецьких володарів, султанів, такі догори підняті. Якісь такі дуже блискучі костюми, такі дивні краватки, - каже Вересень. - А ці блискучі костюми вони такі штучні, як з пластику якогось".

В українському Інтернеті є сайт "Рагулі", присвячений несмаку української еліти. Його засновниця Тетяна, яка побажала не називати своє прізвище, говорить, що насправді не так важливо, як людина вдягається, якщо вона професіонал, поки справа не доходить до публічних виступів.

"Багато з наших політиків є публічними людьми, на них дивляться, - каже Тетяна. - Вони повинні розуміти, що слова, які вони говорять і свою позицію, яку вони висловлюють, і те, як вони вдягаються – це приблизно рівнозначні речі. Дехто навіть не слухає, що ти говориш, а робить якісь висновки з того, як ти одягнений".