Опозиція пішла з парламенту

Депутати з фракції Блоку Юлії Тимошенко залишили сесійну залу парламенту на знак протесту.

Image caption Опозиція пішла з парламенту

Напередодні бютівець Андрій Шкіль повідомляв, що фракції БЮТ та НУНС у середу планують скористатися, як він висловився, останнім днем опозиції у парламенті, оскільки голосування на четвер заплановане вже за новим регламентом.

За словами пана Шкіля, він позбавляє опозицію права на будь-які дії у Верховній Раді.

Але, як заявив заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін, опозицію вже позбавили права на розгляд її законопроектів. Тому депутати Блоку Юлії Тимошенко відмовилися продовжувати брати участь у засіданні.

Це сталося після того, як Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з підготовки пропозицій щодо змін до законодавства у зв'язку з рішенням Конституційного суду, її очолив віце-спікер Адам Мартинюк. Згідно з рішенням, депутати протягом місяця мають проаналізувати закони та інші акти, ухвалені з 1 січня 2006 року - коли почала діяти політреформа.

Фракція БЮТ наполягає на тому, що документ ніби-то ухвалили з порушеннями.

“Ми побачили, що опозиції закривають рота, в неї вже немає свого дня в парламенті. Тому ми на знак протесту покинемо сьогодні залу, не будемо приймати участь в розгляді питань, які продовжують конституційний переворот в Україні”, – обурився Андрій Кожем’якін.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що згідно з Конституцією 1996 року, у Верховній Раді взагалі не існує поняття опозиції і, зважаючи на це, у парламенті не може бути “дня опозиції”, під час якого розглядаються ті законопроекти, на яких наполягають фракції меншості.

У свою чергу, голова парламенту України Володимир Литвин поставив на голосування пропозицію, аби пленарне засідання в середу відбувалося доти, доки не будуть розглянуті всі питання порядку денного, в тому числі й питання, запропоновані опозицією. Цю ініціативу спікера підтримали 250 народних депутатів із 300, зареєстрованих у сесійній залі.

Однак це сталося вже після того, як більшість депутатів БЮТ покинули сесійну залу.