Студенти провели страйк у 15 містах

Українські студенти провели страйк у 15 українських містах із вимогами скасувати урядову постанову про запровадження платних послуг у вищих навчальних закладах. Цей документ затвердили наприкінці серпня, що викликало хвилю невдоволень серед студентів.

Image caption Львівські студенти рішуче налаштовані не платити додатково

Як розповів Бі-Бі-Сі організатор протестів у Києві Михайло Каменів, на акцію в український столиці вийшло дві-три тисячі студентів. Вони висловлювали свої вимоги біля будівель уряду та адміністрації президента. Також, за повідомленнями преси, п’ять тисяч протестуючих вийшло на страйк у Львові, півтисячі у Харкові і ще багато в інших містах.

"Ми задоволені акцією, вона нагадувала профспілкові протести у Європі", - сказав Бі-Бі-Сі Михайло Каменєв.

В той час, як студенти страйкували, в уряді заявили про скасування частини платних послуг – саме тих, які викликали найбільше невдоволення серед спудеїв, запевнили в кабінеті міністрів.

"Скасували те, що пов'язано з додатковими заняттями і з пропусками без поважних причин. Скасували консультації, репетиторство і необхідність оплати пропущених лабораторних робіт і практичних занять, пов'язаних з дорогими реактивами і технікою", - повідомив міністр освіти і науки Дмитро Табачник.

А керівник Державного комітету з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко заявив, що у вівторок Кабмін скасував оплату за перескладання іспитів, користування Інтернетом та лабораторні роботи у вузах.

Це рішення прийняли на тлі вимоги президента Віктора Януковича переглянути урядову постанову.

"Нові платні послуги для студентів означатимуть підвищення рівня оплати за освіту. Ми не повинні заробляти на цьому", - заявив президент 11 жовтня.

За словами Володимира Семиноженка, всі питання щодо скасування платних послуг у вузах врегульовані.

Однак, з цим не погоджуються студенти.

"Це відмазки для студентів, ми вимагали повного скасування постанови, а отримали лише обіцянки", - розповів Михайло Каменєв.

За його словами, студенти стракуватимуть доти, доки уряд не скасує свою постанову про платні послуги для студентів повністю.

Новини на цю ж тему