Чавес: мій друг Віктор Янукович

Уго Чавес запросив Україну до участі у розробці родовищ нафти і газу в басейні річки Оріноко.

На прес-конференції у Києві, президент Венесуели підкреслив, що басейн цієї річки є одним із найбагатших у світі родовищ нафти. Відтак Каракас хотів би, щоб там були присутні не тільки компанії Росії, Китаю та інших країн, але й українські.

Своєю чергою український президент заявив, що питання видобутку нафти стане одним із пріоритетів двосторонніх взаємин. "Ми з президентом Чавесом домовилися про те, що Україна почне видобуток нафти і газу на території Венесуели", - повідомив Віктор Янукович.

Віктор Янукович висловив сподівання, що Київ разом із Каракасом швидко підготують нормативно-правову базу для Дорожньої карти зі співробітництва двох країн.

Щодо ж до транспортування венесуельскої нафти в Білорусь територією України, то, як заявив пан Янукович, домовленості про це не суперечать інтересам Росії.

"Україна готова транспортувати нафти стільки, скільки буде надходити до чорноморських портів ", - зазначив Віктор Янукович. Він додав також, що сьогодні нафту транспортують у цистернах, але в майбутньому помпуватимуть нафтогоном.

Уго Чавес також наголосив на тому, що якби угоди з Білорусією та Україною становили загрозу будь-кому, то такі ініціативи взагалі б не порушувалися.

Уго Чавес вкотре зазначив, що світ не має бути ні полярним, ні двополярним, а багатогранним. Із нового пролунало лише те, що, мовляв, у цьому багатополярному світі Україна також може грати свою роль.

Президент і мій друг Віктор Янукович

Президент Венесуели називав Віктора Януковича другом і звертався до нього на "ти".

"Президент і мій друг Віктор Янукович", - звернувся до Віктора Януковича президент Венесуели.

Він повідомив, що вже давно мав плани і бажання приїхати в Україну: "Мені дуже приємно було почути про Вашу перемогу, про твоє повернення, яке забезпечив український народ. Ти мені сказав: більше часу марнувати не можна".

Він також заявив, що хоче "обняти і передати найтепліші побажання українському народу".

"І я, дякуючи Богові, дякуючи твоєму народові, який знову повернув тебе на пост… І спасибі тобі, Янукович, за те, що ти мене запросив", - сказав президент Венесуели.

Уго Чавес передав вітання "з батьківщини Болівара, від серця венесуельського народу серцю народу України".

Він також висловив велике бажання і готовність разом з Україною розпочати спільний шлях і відкривати при цьому нові горизонти.

"Щоб ми були готові до зустрічі президентів у Каракасі на початку 2011 року", - заявив Чавес, зазначивши, що метою візиту буде підписання першої стратегічної дорожньої карти для поглиблення відносин між Україною та Венесуелою у сфері енергетики, нафтохімії, сільського господарства, промисловості, науково-технічній, освітній галузях тощо.

"Зараз розпочинається нова історія. Давайте зіграємо в ній роль. Хай живе Україна!", - зазначив президент Венесуели.

Літаків не треба

Напередодні візиту пана Чавеса стало відомо, що Венесуела відмовилася від контракту на придбання 20 літаків АН-148 марки "Антонов". Натомість, у пресі з‘явилася інформація, що уряд Венесуели віддав перевагу китайській копії радянського літака АН-24.

Причиною відмови від українсько-російських літаків на користь китайського експерти називають зависоку для замовника ціну АН-148. І хоча вдвічі дешевший китайський аналог радянського АНу ані за класом, ані за пасажиромісткістю не може рівнятися до сучасного АН-148, у світових авіабудівників зростає побоювання, що у майбутньому Китай може скласти їм серйозну конкуренцію.

Новини на цю ж тему