Уряд Британії скорочує бюджетні видатки

У британському парламенті оголошено про заплановані урядом скорочення британського бюджету.

Очікується, що скорочення у розмірі 130 мільярдів доларів упродовж наступних чотирьох років призведуть до зменшення на півмільйона робочих місць у громадському секторі.

Міністр фінансів Джордж Осборн оголосив, що очікує скорочення видатків усіх міністерств на 25%, що разом має принести заощаджень на 83 мільярди фунтів стерлінгів.

Міністр фінансів пояснив необхідність масових заощаджень зростанням національного боргу:"Сьогодні настав час, коли Британія повертається з межі боргової ями і почне віддавати борги, які накопичилися за десятиліття. Це важкий шлях, але він приведе до кращого майбутнього".

Оборонні видатки

Напередодні стало відомо про заплановане рекордне з часів закінчення холодної війни зменшення витрат на оборону.

Під час виступу у парламенті прем’єр-міністр Британії Девід Камерон сказав, що скорочення заторкне всі три роди збройних сил: сухопутні, морські та повітряні. В цілому оборонний бюджет зменшать на 8%.

Втім, прем’єр наголосив, що урізання бюджету не торкнеться операцій британського контингенту в Афганістані.

Міністерство оборони зазнає скорочення видатків на 8%, що означатиме звільнення військовослужбовців та цивільних працівників оборонної сфери на 42 тисячі осіб у наступні 5 років.

Оголошено про відмову від коштовних проектів. Уряд відмовився від нових літаків-розвідників Nimrod, літаків вертикального злету Harrier, авіаносця Ark Royal та низки інших проектів.

Зміни фінансування Бі-Бі-Сі

Ґардіан пише про день великих бюджетних скорочень, які оголошені у британському парламенті. Їх називають найбільшими з часу Другої світової війни.

Великі зміни чекають на Бі-Бі-Сі, зокрема, Всесвітню службу, куди входить і Українська служба. Досі 75 років її фінансувало міністерство закордонних справ. Тепер уряд хоче, аби всі витрати лягли на британське Бі-Бі-Сі, що існує на гроші британців, які платять абонентську платню за користування телебаченням.

Також Бі-Бі-Сі очікує скорочення бюджету на 16%, що не є аж таким великим, але з переходом Всесвітньої служби у їхнє підпорядкування, може означати значне скорочення. Фінансовий тягар, покладений на Бі-Бі-Сі, дорівнює роботі 5 національних радіостанцій,- пише газета.

Рішення щодо Всесвітньої служби скритикували у тіньовому уряді лейбористів.

"Всесвітня служба є одним із ключових елементів британської дипломатії і проводить дуже важливу роботу у просуванні британських цінностей та здійсненні відкритих дебатів у всьому світі. А тому скидати її із балансу міністерства закордонних справ без серйозних консультацій - це кавалерійських наскок та короткозорість", - сказав тіньовий міністр закордонних справ.

Новини на цю ж тему