Президент Янукович обіцяє ядерний завод

віктор янукович
Image caption 22 жовтня Віктор Янукович проводив нараду в Кіровограді.

Президент Віктор Янукович підтвердив плани щодо побудови заводу ядерного палива в Україні. Віктор Янукович заявив про це у Кіровограді. На Кіровоградщині розташовані кілька найбільших родовищ урану.

Віктор Янукович зазначив, що близько 55% електроенергії виробляється саме завдяки атомним потужностям країни, а добудова ще кількох атомних блоків дозволить збільшити цей показник до 60%.

22 вересня кабінет міністрів України схвалив проект будівництва заводу з фабрикації ядерного палива в Україні. Постачальником палива буде російська компанія ТВЕЛ спільно з українськими співвласниками.

Орієнтовно, будівництво заводу має бути завершено в 2013 році. Передбачена потужність переробки 200 тонн урану, поступове збільшення обсягів і вихід на проектні параметри в 2021 році.

На конкурс стосовно участі у будівництві 4 серпня було прийнято заявки від російської корпорації ТВЕЛ та американської Westinghouse Electric. Однак оглядачі з великою вірогідністю прогнозували перемогу в конкурсі російської корпорації.

У вересні Кабінет міністрів затвердив російську компанію ТВЕЛ переможцем конкурсу з надання технологій для будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні.

Про історію боротьби за контракт читайте тут Україна на ядерному перехресті

Вибухи в день приїзду президента

Агенції повідомляють, що напередодні візиту Віктора Януковича в Кіровограді пролунало три вибухи - біля будівель прокуратури, міліції та суду. Постраждалих не було, пишуть агенції, за фактами вибуху оголошено про кримінальну справу щодо хуліганства.

За повідомленнями, вибухнули саморобні вибухові пристрої.

Президент Янукович висловив упевненість, що організатори вибухів у Кіровограді будуть притягнуті до відповідальності.

"Якщо хтось щось хотів мені сказати, я готовий його почути. Але якщо у такому вигляді хотіли сказати, вони будуть відповідати. Сьогодні правоохоронні органи працюють, шукають тих, хто це готував. Це такий випадок, на який ми завжди дамо відповідь", - сказав президент Янукович.