Місцеві вибори в Україні: шквал критики

Передвиборча агітація ПР
Image caption На виборах 31 жовтня Парітя регіонів зміцнила свої позиції у місцевій владі, однак викликала на себе хвилю критики

Спосіб проведення місцевих виборів викликав одночасну критику української влади з боку різноманітних речників - як всередині країни, так і за кордоном.

Різні програмні цілі та навіть несумісні світогляди не завадили одночасно критикувати порушення виборчих законів таким політичним силам як КПУ, "Свобода" чи "Батьківщина".

Паралельно з обуренням в Україні, стурбованість повідомленнями про порушення висловив і Європейський Союз.

Судові справи за підсумками голосування

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" повідомило, що оскаржує результати виборів на понад двох тисячах дільниць. Про це на прес-конференції у Києві заявив у четвер перший заступник голови партії Олександр Турчинов.

У цих позовах "Батьківщина" вимагає або визнати недійсними вибори на деяких дільницях, або провести перерахунок голосів.

Судові позови подано у Київській, Львівській, Миколаївській, Кіровоградській, Луганській, Вінницькій, Чернігівській областях та місті Харкові.

У Харкові представник "Батьківщини" Арсен Аваков стверджує, що переміг вибори, набравши на 4-5 відсотків більше ніж його опонент з Партії регіонів Геннадій Кернес. Тим часом міськвиборчком не оголошує офіційні результати, хоча й вважає, що пан Кернес набрав на 0.63 відсотки більше голосів.

В Криму результати виборів готові оскаржувати КПУ і партія "Союз".

Лідер кримських комуністів Леонід Грач назвав своїх колишніх політичних союзників з Партії регіонів "шахраями".

Тим часом партія "Свобода" вимагає перерахувати голоси на усіх дільницях на Київщині.

Міжнародна реакція

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Аштон заявила, що стурбована повідомленнями місій спостерігачів про порушення під час місцевих виборів. Читати подробиці

Зміни виборчого законодавства, за словами посадовця ЄС, підривають громадську довіру до виборчого процесу і подальшу консолідацію демократії в Україні.

Водночас пані Аштон вітає готовність, висловлену президентом України Віктором Януковичем, зробити висновки з місцевих виборів і здійснити кроки для ухвалення Виборчого кодексу.

За день до заяви ЄС, у коментарі уряду США щодо місцевих виборів в Україні серед іншого було зазначено, що вони "не відповідали рівню відвертості і чесності, встановленому останніми президентськими виборами".

Офіційний Київ: відповідь на критику

Заступник глави Адміністрації президента України Ганна Герман сказала в інтерв'ю кореспонденту УНІАН, що Україна зробить висновки з міжнародних оцінок місцевих виборів.

Вона зазначила, що президент України Віктор Янукович "будуватиме українську перспективу, як перспективу розширення прав і свобод українських громадян".

Водночас пані Герман сказала, що демократія в Україні має свої особливості.

Тим часом, депутат від Партії регіонів Іван Попеску піддав сумніву коментар уряду США щодо процедури місцевих виборів.

На думку пана Попеску, заява уряду США може ґрунтуватися на інформації окремих політсил. "Я бачив деякі заяви, і деякі коментарі людей, які навіть не були в Україні на виборах. Їхні коментарі базувалися виключно на інформації, яку вони отримали від тієї чи іншої політичної сили", - зазначив депутат. Разом з тим, він підкреслив, що в Партії регіонів визнають ряд недоліків, зазначених спостерігачами в ході голосування.

Новини на цю ж тему