Протести у Харкові: потрібні перевибори

Учасники акції протесту у Харкові вимагали проведення перевиборів Харківського міського голови. Вони ухвалили звернення до президента Віктора Януковича з вимогою провести перерахунок голосів чи перевибори.

Image caption Двох кандидатів у Харкові розділяло кілька десятих відсотка.

Арсен Аваков, кандидат на посаду міського голови Харкова від "Батьківщини" програв судову апеляцію. Опозиціонер вимагав перерахунку голосів та розгляду скарг про порушення на дільницях – під час голосування та підрахунку. Апеляційний суд залишив без змін рішення Адміністративного окружного суду.

Мітинг зібрав на площі Свободи близько двох тисяч незадоволених результатами виборів мера харків’ян. Під національними прапорами та прапорами БЮТу, із гаслами "За чесні вибори" та "Аваков – наш мер". Сам кандидат від Батьківщини переконаний: перемога його конкурента-регіонала Геннадія Кернеса – сфальсифікована.

Арсен Аваков сказав: "Може перемогти кандидат із перевагою у два голоси. І я визнаю цю перемогу. Але коли дотримана процедура. Ми, як мінімум, вимагаємо перерахунку і розгляду усіх скарг."

Акція протесту тривала близько двох годи. Втім, організатори анонсують проведення безстрокових чергувань на площі. Розповідає Андрій Ільгов, один з організаторів мітингу:"Як би там місцева власть не думала, щоб вона не хотіла, які б заходи провести проти того, щоб ми їх встановили – ми їх поставимо."

Тим часом, суперник Арсена Авакова - Геннадій Кернес святкує перемогу. Міська виборча комісія оголосила його наступним мером Харкова. Голова виборчкому назвав також приблизну дату першої сесії нової міськради – вона має відбутися за два тижні. На ній пан Кернес має стати Харківським міським головою без додатку "в.о." - виконуючий обов’язки.