В уряді Азарова - арешт за хабарництво

Тетяна Рудь
Image caption СБУ підтверджує затримання керівника Держінспекції з контролю за цінами Тетяни Рудь

СБУ підтвердила затримання спільно з Генеральною прокуратурою керівника Державної інспекції з контролю за цінами Тетяни Рудь.

Служба безпеки повідомила, що це відомство викрило і припинило корупційний механізм стягнення хабарів, який діяв у Державній інспекції при міністерстві економіки, яке нині очолює екс-міністр внутрішніх справ Василь Цушко.

СБУ, за її ж словами, було встановлено, що посадові особи Державної інспекції вимагали гроші з підприємств за скасування штрафних санкцій, накладених за порушення чинного законодавства у сфері ціноутворення. Приміром, за винагороду у 50 тисяч доларів державні службовці обіцяли не нараховувати штрафні санкції на підприємство харчової промисловості у розмірі більше 12 мільйонів гривень.

Тетяна Рудь була призначена на посаду голови Державної інспекції наприкінці березня цього року урядом Миколи Азарова. Деякі ЗМІ посилаються на те, що це призначення відбулося за клопотанням депутата від БЮТ Антона Яценка, який був свого часу у гарних взаєминах з міністром економіки Василем Цушком. Інформагенції повідомляють, що він мав причетність до тендерних оборудок.

Не прецедент

Експерти відзначають, що це вже не перше затримання за хабарництво в уряді Миколи Азарова. У червні за отримання хабаря в особливо великих розмірах було затримано заступника міністра довкілля Богдана Преснера. Він вимагав 200 тисяч доларів за призначення претендента на посаду керівника обласного управління екології. Подробиці

Прем’єр Микола Азаров визнав тоді, що сталася серйозна кадрова помилка, за яку, мовляв, потрібно спитати з винних. Міністерство екології тоді очолював ставленик блоку Литвина Віктор Бойко, якого і позбавили крісла керівника відомства.

Експерти кажуть і про низку затримань високопосадовців у Київській міській адміністрації, зокрема, за порушення у сфері земельних відносин і охорони здоров’я.

Колишні урядовці - нинішня опозиція

Між тим представники опозиції стверджують, що найбільшого переслідування не за карні злочини, а на їх думку, з політичних мотивів зазнають колишні представники уряду Юлії Тимошенко.

Опозиція називає, зокрема, імена екс-голови митниці Анатолія Макаренка, екс-першого заступника керівника компанії "Нафтогаз" Ігоря Діденка. Останньому цими днями продовжили термін затримання.

А колишнього міністра економіки Богдана Данилишина було оголошено в міжнародний розшук і затримано в Чехії. Читати докладніше. Він зараз чекає завершення процедури екстрадиції в Україну, де генеральна прокуратура порушила проти нього кримінальну справу за зловживання посадою і завдання державі мільйонних збитків.

Новини на цю ж тему