Програма корвет згортається: брак коштів

Український корвет Луцьк поруч із російським фрегатом Москва у Севастополі
Image caption Український корвет - бідний родич порівняно з флотом РФ

Уряд України вирішив призупинити фінансування державних програм зі створення, зокрема, кораблів класу корвет.

За повідомленнями інформагенцій, про це заявив директор департаменту фінансів міністерства оборони України, генерал-лейтенант Іван Марко. За його словами, про це поінформовано президента Януковича.

Водночас чільний представник оборонного відомства не пояснив причини такого кроку, разом з тим висловивши сподівання, що фінансування буде відновлено через 3-4 роки.

"Ми програму не зупиняємо, а припиняємо фінансування",- уточнив Іван Марко.

Експерти відзначають, що такий крок, а відтак фактичне гальмування розбудови українського флоту на Чорному морі відбувається на тлі заяв російської сторони про можливість збільшення у два рази чисельності кораблів Російського Чорноморського флоту, що базуються у Севастополі.

Нині російський флот налічує близько 40 бойових кораблів. Російські мас-медіа посилаються на угоди з Україною стосовно Чорноморського флоту, які начебто визначають право Росії тримати в Криму більше 100 бойових кораблів і збільшувати чисельність військовослужбовців. Читати про нові кораблі ЧФ Росії.

Image caption Моряки українських ВМС

Ще раніше головнокомандувач Військово-морського флоту Росії адмірал Владімір Висоцкий заявляв, що з 2013 року частини Чорноморського флоту щорічно будуть посилюватися фрегатами.

Тим часом на початку листопада керівництво Миколаєва, де мав би споруджуватися український корвет, заявило, що для його будівництва потрібно більш як 1,5 млрд гривень, а таких коштів, мовляв, немає.

Призупинка зведення широко розрекламованого першого українського корвета, на думку експертів, може, окрім усього іншого, негативно вплинути на міжнародний імідж України, оскільки до програми залучені зарубіжні експортери обладнання і озброєнь, зокрема, із Франції, Італії, Німеччини.

Новини на цю ж тему