Сергій Соболєв - вибори у березні 2011

Сергій Соболєв
Image caption Сергій Соболєв - депутат українського парламенту

БЮТ вважає, що вже 22 листопада ЦВК має оголосити про початок виборчої кампанії стосовно виборів до Верховної Ради, які мають відбутися, за твердженнями опозиційного блоку, 27 березня 2011 року.

Як сказав Бі-Бі-Сі заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв, попри голосування у п’ятницю, поки Конституція не змінена, потрібно виконувати норми діючої.

Першим запитанням до Сергія Соболєва було, що робитиме БЮТ на тлі рішення Конституційного суду і попередньої ухвали Верховної Ради щодо проведення виборів 2012 року.

Сергій Соболєв: Ми будемо діяти згідно із Конституцією. А вона визначила, що термін повноважень Верховної Ради є 4 роки. А самі вибори - в останню неділю березня 2011 року. І поки Конституція не змінена, потрібно виконувати положення діючої. За логікою наших опонентів, навіть якщо таке рішення буде змінене, вони заявляють, що це не розповсюджується на попередні правовідносини. Зворотної сили це рішення не має. Тому, можливо, після того, як у березні 2011 року пройдуть вибори, і таке рішення буде ухвалене парламентом у 300 голосів, то вже для наступного скликання буде термін 5 років. А 22 листопада ЦВК зобов’язана оголосити старт виборчої кампанії, бо діє закон, якого ніхто не скасовував.

Бі-Бі-Сі: Якщо це не буде оголошено, що ви будете робити?

Сергій Соболєв: Ми будемо звертатися до судових інстанцій з вимогою притягти до відповідальності тих членів ЦВК, які не бажають виконувати Конституцію. Ми будемо також звертатися до міжнародних інституцій, заявляючи, що в Україні узурпована влада. Партія регіонів, литвинівці і комуністи позбавили народ права обирати.

Бі-Бі-Сі: Раніше були методи – складання мандатів з тим, аби провести позачергові вибори. Це, здається, нині не актуально?

Сергій Соболєв: Так. Сьогодні це неможливо, адже було внесено зміни до закону, згідно з якими обнулення виборчих списків є неможливим.

Бі-Бі-СІ: Яка головна причина – чому Партія регіонів, її прибічники з коаліції, а також деякі члени БЮТ і НУНС проголосували за продовження терміну роботи Верховної Ради? Це прагнення ще на деякий час зберегти свої посади?

Сергій Соболєв: Завжди, як тільки підходив період виборів, знаходилися гарячі голови, які казали – навіщо народ втягувати у виборчу кампанію. Мовляв, давайте ще продовжимо повноваження Верховної Ради на рік, два, три… І зараз така ідея лунала в залі, але жодного разу за всю історію парламентаризму в Україні ніхто навіть і близько не пробував її втілити в життя. Команда Януковича-Азарова вирішила в це погратися. А позиція Литвина, комуністів, перебіжчиків, “тушок” зрозуміла – люди, яким нічого не світить під час наступних виборів, хочуть мати шанс ще подихати півтора роки.

Бі-Бі-Сі: У п’ятницю була конституційна більшість. Чи може це повторитися у лютому-березні наступного року?

Сергій Соболєв: Можливо. Але в березні мають пройти вибори. Навіть якщо Верховна Рада ухвалить у лютому таке рішення, це стосуватиметься наступної Верховної Ради. По друге, потрібно оголошувати виборчу кампанію 22 листопада, а не чекати лютого наступного року.

Новини на цю ж тему