Росія запрошує українських робітників

Росія планує офіційно запрошувати українських мігрантів на роботу.

Image caption Українських мігрантів запрошуватимуть офіційно працювати в Росії

Російська Федерація хоче впровадити механізм, що дозволив би організовано залучати до роботи українських трудових мігрантів. Голова федеральної міграційної служби Росії Константін Ромодановскій вважає, що на території України необхідно створити спеціальну структуру, яка б займалася цими питаннями. Обговорити деталі нового проекту пан Ромодановскій має намір з українськими урядовцями під час свого візиту до Києва наступного тижня.

Константін Ромодановскій: “Україна – це, напевно, найголовніший міграційний партнер Росії. Ми вважаємо, що потрібно створювати умови, починаючи з країни виїзду. Щоб людина знала, куди вона їде, і що робитиме, щоб вона знала про ті гарантії, які їй надаються. Може бути такий варіант: коли є якісь рекламні проспекти, структура, яка допоможе знайти відповідне місце роботи в Росії. Я хочу почати діалог з міністерством праці і соціальної політики України у цьому напрямі”.

Українські фахівці називають таку ідею слушною. Організоване запрошення мігрантів означатиме, що російські роботодавці платитимуть людям офіційну зарплату та оформлюватимуть усі документи для працівників. Зараз не всі роботодавці дотримуються таких правил.

Марина Очаківська, менеджер проекту “Заробітчани”, вважає, що така практика може полегшити переговори між Україною і Росією про забезпечення прав українських трудових мігрантів, передусім щодо соціального і юридичного захисту.

Марина Очаківська: “Я думаю, що така практика є слушною для нашої країни і вона вже існує в Україні - між Україною і Португалією щось подібне відбувалося на початку цього року. Наші громадяни мають проблеми з правоохоронними органами в Росії. Крім того, робота для іноземців в Росії має теж підкріплюватися робочим патентом, за який теж треба заплатити кошти”.

Наміри Росії офіційно запрошувати працівників саме з України політологи пояснюють тим, що українці досить легко інтегруються у російське суспільство. Втім, директор центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик твердить, що навіть за умови впровадження нових правил трудової міграції, це навряд чи спричинить масовий відтік робітників з України. За його словами, Росії потрібна переважно низькокваліфікована робоча сила, і рівень оплати таких працівників приблизно такий самий, як і в Україні.

Віталій Кулик: “Це не буде означати масового виїзду української робочої сили до Росії на заробітки. Різниця у заробітках не настільки велика як, скажімо, з Європейським Союзом. Умови праці не будуть забезпечені на належному рівні. Соціальний пакет для українців буде гіршим, ніж у росіян. По-друге, значна частина людей і далі віддаватиме перевагу нелегальній праці. Люди вже працюють по існуючим вже майже десять років схемам”.

За підрахунками фахівців, у Росії зараз працює близько двох мільйонів українців, з них легально - не більше 300 тисяч.

Новини на цю ж тему