''Надра України'' візьмуться за шельф

Чорноморський шельф приваблює
Image caption Чорноморський шельф приваблює природніми ресурсами, але їхній видобуток потребує інвестицій

Національна державна компанія "Надра України" активно вестиме розвідку вуглеводнів на чорноморському шельфі із залученням іноземних інвестицій і технологій. Про це в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня" повідомив голова правління компаній Едуард Ставицький.

"Шельф цікавий багатьом, і до нього придивляються світові гранди. Зокрема, передбачається технічне переоснащення і співпраця із залученням інвестицій Korea Resources Corporation, ТНК-ВР, Royal Dutch Shell Group. Протягом двох-трьох років на шельфи Чорного і Азовського морів можна залучити інвестиції в обсязі 2-3 млрд доларів", - сказав голова правління НАК "Надра Україна".

За оцінками фахівців, основна частина потенційних ресурсів вуглеводнів південного регіону - понад 85% - зосереджена саме на шельфі.

"Це стосується як Одеської, так і Прикерченської ділянок", - заявив пан Ставицький.

Едуард Ставицький висловив переконання, що видобуток вуглеводнів на шельфі обов’язково вимагатиме багатомільярдних інвестицій.

"Це основне питання, вирішивши яке, ми зможемо за десять років як мінімум подвоїти видобуток газу і вийти на рівень самозабезпечення",- сказав керівник правління компанії.

Влітку цього року міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що Україна хоче створити міжнародний консорціум із розробки родовищ нафти й газу на українській частці шельфу Чорного моря. Читати тут

Новини на цю ж тему