Янукович: Південний Потік - 'шантаж і виклик' для України

Президент Віктор Янукович зробив низку заяв в інтерв'ю трьом українським телеканалам.

Image caption Віктор Янукович дав інтерв'ю ведучим політичних ток-шоу Андрію Куликову, Євгенію Кісельову та Савіку Шустеру.

Коментуючи побудову Росією газопроводу "Південний потік" в обхід України, він вжив слова "шантаж" і "виклик". Пан Янукович сказав, що Україні дуже невигідно, аби газ ішов в обхід території України.

"Ми повинні створити всі умови, надати всі гарантії – і технічні, і політичні – і Росії, і Європейському Союзу, що Україна надійний транзитер", - сказав він.

"Ця боротьба йде, і я скажу, що вона непроста. Це боротьба реальна, конкретна, але ми з відкритим забралом пішли. З першої хвилини я сказав тоді публічно: якщо це спосіб шантажу, впливу на Україну, щоб держава в деяких питаннях пішла назустріч… Ми це розуміємо. У політичних відносинах іноді такі прийоми бувають. Але це розпочалося до нас. Це було ще при попередній владі… Це виклик, на який довелося відповідати нам", - додав президент Янукович.

Він сказав, що Україна і надалі наполягає в переговорах із ЄС та Росією на модернізації української газотранспортної системи з добудовою деяких газогонів замість будівництва "Південного Потоку".

Image caption Владімір Путін, Реджеп Тайїп Ердоган та Сильвіо Берлусконі - після підписання угоди про Південний Потік у Туреччині в 2009 році.

За твердженням президента Януковича, "Південний Потік" обійдеться в 15 млрд доларів, а нові газогони на півдні України, потрібні для прокачки такого ж обсягу газу, - 3-3,5 млрд доларів. Він додав, що без Євросоюзу цей проект є "недієздатним".

Читати про побудову Росією Північного Потоку

Читати про побудову Росією обох газогонів в обхід України

Західна преса про заяви Грищенка, що Південний Потік не потрібен

Інтерв'ю телеканалам "Інтер", ICTV та "Україна" було оприлюднено 24 грудня.

Окремо в привітанні енергетиків з професійним святом президент Янукович наголосив, що енергетичному комплексу належить одне з чільних місць в економіці України.