Кириленко: влада хоче залякати опозицію

Image caption В'ячеслав Кириленко вважав, що його викликали розповісти про події у Верховній Раді під час ратифікації Харківських угод. Однак в прокуратурі він давав свідчення про останній гучний паралментський інцидент, який стався 16 грудня. Фото УНІАН

Голова партії "За Україну!" В’ячеслав Кириленко у вівторок побував на допиті у слідчому управлінні прокуратури міста Києва.

Після допиту пан Кириленко сказав, що його викликали у якості свідка щодо кримінальної справи про сутичку в парламенті 16 грудня, і питання були відповідні.

Депутат сказав, що особисто не був присутній у парламенті на час тієї сутички.

Він також заявив, що не знає, кого ще викликали за цією справою:

Image caption В'ячеслав Кириленко був допитаний про події 16 грудня

"Мені не відомо про виклики будь-кого іншого. Можливо, я перший, можливо, є якесь обмежене коло осіб. Це питання не до мене, а до правоохоронних органів. Але думаю, що є загальна тенденція, яка покликана опозицію зробити стриманішою у своїй поведінці у ВР. А це уже, на мою думку, не є питання суто правоохоронних органів, а питання політичних свобод в Україні".

Він також підтвердив, що такі виклики стали тенденцією останнього часу, що має на меті зробити опозиції стриманішою в залі парламенту. "Я вважаю, що це неправильно, і політичні переслідування будь-якого ґатунку я особисто рішуче засуджую. Я не вважаю, що це метод з’ясовування політичних стосунків", - сказав депутат.

Після сутички в парламенті представники БЮТ вимагають називати інцидент у парламенті жорстоким побиттям, влаштованим групою депутатів від Партії регіонів. Однак прокуратура відкрила справу за фактом втручання в діяльність державних діячів, звертаючи увагу на факт блокування президії представниками БЮТ.

Протести опозиції

На знак протесту проти утисків опозиції декілька її представників влаштували пікет приміщення, де розташовано представництво уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової.

Image caption Олесь Доній: Зараз опозиція, це ті, хто наважується виходити на акції протесту.

За три години до початку пікету під вікнами офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової там "вивчали ситуацію". Про це заявив телефоном представник прес-служби офісу, який не назвав свого імені і одразу поклав слухавку.

Депутат від НУНС Олесь Доній пояснив наміри щодо участі у пікетуванні разом з іншими опозиціонерами протестом проти спроб "під будь яким приводом засудити опозиційних діячів".

Олесь Доній заявив, що з формальної точки зори уповноважена з прав людини Ніна Карпачова "повинна стояти на сторожі закону, а чи спроможна вона це зробити, це питання до неї особисто і Партії регіонів, звідки вона вийшла".

Олесь Доній сказав, що у випадку цього пікетування не має значення, хто яку політичну силу представляє. Стосовно ж можливості об'єднання опозиції відповів, що зараз опозиція, це ті, хто наважуються виходити на акції протесту.

Image caption Дедалі більше українських екс-урядовців потрапляють на лаву підсудних. Фото УНІАН

Олесь Доній сказав, що у понеділок пікет на захист опозиції було проведено також у Львові, а у вівторок планується акція у Тернополі.

Як повідомляла Бі-Бі-Сі, Юрія Луценка, колишнього міністра внутрішніх справ та близького соратника Юлії Тимошенко, взяли під варту терміном на два місяці. Раніше він був на підписці про невиїзд.

У Генпрокуратурі кажуть, що такий запобіжний захід обрано, аби екс-міністр швидше ознайомився із порушеною проти нього карною справою. Пан Луценко має три дні для апеляції.

Експерти нагадують, що лише за останні півроку були затримані кілька міністрів та інших чільників колишнього уряду Юлії Тимошенко.

Новини на цю ж тему