Останнє поновлення: Четвер, 10 лютий, 2011 p., 12:49 GMT 14:49 за Києвом

Кардинал УГКЦ Любомир Гузар подав у відставку

Кардинал Гузар

Кардинал Гузар очолює УГКЦ з 2001 року

Голова Української Греко-Католицької Церкви залишив посаду за станом здоров'я. Посол України у Ватикані підтвердила, що Папа Римський прийняв відставку кардинала Гузара.

Як сказала Українській службі Бі-Бі-Сі посол у Ватикані Тетяна Іжевська, тепер має бути призначений тимчасовий адміністратор і впродовж 2-3 місяців Синод має обрати нового керівника.

У четвер запланована прес-конференція Любомира Гузара. У газетному інтерв'ю він сказав, що "немає здоров'я, аби керувати всім".

Я не мушу бути провідником – приходить час, коли треба передати важелі людям, які мають більше сили. Навіть фізичної. Вони мають дальше бачити.

Любомир Гузар в інтерв'ю "Дзеркалу тижня"

77-річний кардинал Гузар очолює УГКЦ із 2001 року після смерті кардинала Любачівського.

Попри те, що ця посада є довічною, Любомир Гузар уже подавав Папі Римському прохання про відставку. Провідник УКГЦ неодноразово казав, що хотів би відійти від керівництва церквою після свого 75-річчя.

Любомира Гузара називають одним із найавторитетніших релігійних діячів України.

Клацнути Ексклюзивне інтерв'ю кардинала Гузара Українській службі Бі-Бі-Сі, яке він дав у Лондоні в січні.

УКГЦ під його керівництвом послідовно відмежовувалася від політики, наголошуючи на принципі відокремлення церкви від держави. Водночас кардинал Гузар вказував теперішній владі на чолі з президентом Януковичем на неприпустимість преференцій окремим конфесіям в Україні.

Президент Янукович після вступу на посаду жодного разу не зустрічався з главою УГКЦ.

Нового главу УГКЦ мають обрати впродовж двох місяців на зборах Священного Синоду.

Любомир Гузар народився у Львові 1933 року, але в 1944 році його родина виїхала з України. Він навчався в духовній семінарії у США та в Католицькому Університеті Америки. Священиком став 1958 року. Згодом вивчав філософію в Нью-Йорку й отримав ступінь доктора богослов'я в Римі, написавши дисертацію про Митрополита Андрея Шептицького.

До України Любомир Гузар повернувся 1992 року. Служив духівником у Львівській семінарії, а з 1996 року після проблем зі здоров'ям у кардинала Любачівського його обрали помічником Глави УГКЦ. Священний Синод обрав Любомира Гузара Архієпископом Львівським та Главою Української Греко-Католицької Церкви у січні 2001 року.

Вихід Української Греко-Католицької Церкви з підпілля став провісником розпаду комуністичної системи.

Тодішній радянський керівник Міхаїл Горбачов, який 1989 року зустрівся з Папою Римським, під тиском міжнародної громадської та демонстрацій в Україні був змушений скасувати заборону УГКЦ, запроваджену за часів Сталіна.

За оцінками, Українська Греко-Католицька Церква має близько 5 млн. вірних і її називають найбільшою церквою східного обряду, яка підпорядковується Ватикану.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS