Українець стане космічним туристом 2012-го

Андрій Пальчевський
Image caption Телеведучий і бізнесмен Андрій Пальчевський збирається у космос.

Наступного року перший український турист має полетіти в космос. Перша людина з теренів колишнього Радянського Союзу – ведучий однієї з телепрограм Національної телекомпанії України – Андрій Пальчевський - купив собі таке право, зареєструвавшись на сайті американської компанії Virgin Galactic.

З наступного року вона здійснюватиме польоти в космос з туристами на борту приватного космолітака - на відстань вище 100 кілометрів.

Одна з українських туристичних компаній стала ексклюзивним агентом Virgin Galactic в Україні. Як ідеться на їх інтернет-сайті, польоти здійснюють на власних космічних кораблях, побудованих на основі SpaceShipOne. Це перший приватний космічний корабель, побудований Бертом Рутаном, який тричі виходив у космос в 2004 році. Розробники запевняють, що оскільки ці кораблі не призначені для виведення на орбіту важких вантажів, як літальні апарати НАСА, то вони легші і безпечніші.

Розвага для "бідних"

Image caption Космічний корабель SpaceShipOne

На висоту 15 тисяч метрів корабель доставляють літаки-носії, а далі він виходить в космос на швидкості 4 тисячі кілометрів за годину і піднімається на висоту 110 кілометрів. Там пасажири матимуть змогу відчути стан невагомості і поглянути на Землю з космосу, а по тому літак повертається, спускаючись на найменшій швидкості.

На борту буде шестеро туристів і два члени екіпажу. Найближчим часом Virgin Galactic планує здійснювати один політ на тиждень, а далі - по два щодня.

Політ коштує 200 тисяч доларів, квитки потрібно бронювати наперед. Автори пропозиції запевняють, що підготовка проста і триває три дні.

"Космос цікавіший за шуби та яхти"

Пан Пальчевський вже побував у США на космодромі, звідки буде здійснено старт.

Майбутній український космічний турист і бізнесмен сказав Бі-Бі-Сі, що літати в космос набагато цікавіше, ніж купувати дорогі яхти і палаци.

Андрій Пальчевський: Бажання з'явилося осмотично, тому що я народився 1961 року – в рік польоту в космос Гагаріна. Коли я почув, що є можливість злітати туди, я, як блискавка, кинувся до Інтернету і встановив зв'язок з людьми з компанії Virgin Galactic. Це було минулого року. Я сам – пілот-аматор, пілот гелікоптерів – від поршневих до реактивних.

Бі-Бі-Сі: Ви вже були на космодромі, звідки планується політ?

Андрій Пальчевський: Минулого року я був у Каліфорнії у пустелі Мохове, де я, до речі, зустрічався зі Шварценегером і Бертом Рутаном. Останній – це фігура номер один у космічній справі. Також відбулася зустріч з керівником компанії Virgin Galactic Бренсоном, родина якого теж летить у космос.

Бі-Бі-Сі: Щоб летіти у космос, потрібна спеціальна підготовка. Ви її пройшли?

Андрій Пальчевський: Суборбітальний політ – це не якась уже дуже серйозна справа. Підготовка триватиме три доби. Як кожний з "піонерів"-астронавтів, ми підготуємося вже на місці. Буде два космодроми. Стартуватимемо з Нью-Мексіко. Він ще не готовий.

Бі-Бі-Сі: Польоти туристів у космос – це недешева справа: якщо не секрет, скільки це вам обійшлося і де ви взяли гроші?

Андрій Пальчевський: В порівнянні з тим, що коштував космос 10 років тому назад – це майже безкоштовно. Я заплатив майже 250 тисяч доларів чи євро – я не дуже пам'ятаю, бо був стурбований і натхненний. А гроші я заробив ще коли працював у Росії. Був успішним бізнесменом. У світі так багато гарних речей, але космос – пріоритет номер один. Хто бажає дорогу яхту, хто літак, або норкове манто. А я бажаю космос.

Бі-Бі-Сі: Існує черга для полетів, тобто це гарантовано чи не гарантовано, що ви полетите 2012 року?

Андрій Пальчевський: Це гарантує Virgin Galactic. Нині в черзі більш як 300 людей. Чи не на сайті Бі-Бі-Сі я прочитав, що до 2020 року у світі буде майже 100 тисяч аматорів-космонавтів.

Бі-Бі-Сі: Дружина не проти, відпускає?..

Андрій Пальчевський: Мені здається, що я їй уже набрид – вона за. Я побачу вас з космосу. Гагарін передав вітання всьому прогресивному людству і Ані Маньяні. Я передам вітання людству і Бі-Бі-Сі.