Хор хлопчиків став популярним через "Мурку"

У Росії розгорівся скандал через розміщення в інтернеті відеоролика, у якому хор хлопчиків виконує блатну пісню "Мурка".

Підпис до фото,

Відео поширилося російськомовним Інтернетом, викликавши як іронічні, так і обурені коментарі

Ті, хто вигадали такий виступ дітей, заявляють, що у такий спосіб намагалися висміяти фестиваль блатної пісні "Чорна роза", котрий щороку відбувається в місті Іваново.

Один із інтернет-сайтів вирішив зіронізувати на адресу фестивалю, показавши його абсурдність і непотрібність. І розмістив на інтернет-сторінці відео із підписом про те, що хор хлопчиків міста Перм вітає фестиваль "Чорна роза". Після появи відеоролика його подивилися десятки тисяч людей.

Через тиждень після цього керівники Пермського хору висловили протест, стверджуючи, що не брали участі у створенні відео і що з художнім керівником ніхто не узгоджував його появи. Керівник хору хлопчиків Лариса Новікова твердить, що лише хотіла продемонструвати журналістові, що дитячому колективу під силу будь-який пісенний жанр.

У той же час, редактор інтернет-видання "Соль" Іван Колпаков твердить, що відеоролик створювався не таємно, а за згоди керівника хору.

Однак Лариса Новікова і батьки дітей мають намір звертатися за підтримкою до уповноваженого з прав дитини у Пермському краї. А комітет з питань культури адміністрації Пермі розпочав службову перевірку за фактом появи в інтернеті відеоролика.

У відповідь керівник інтернет-видання "Соль" Іван Колпаков зауважує, що пісня "Мурка" - не заборонена, і її не варто розглядати як частину субкультури.

Нещодавно в Україні набув розголосу відеоролик, у якому перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін на дні народження депутата від Партії регіонів Яна Табачника також виконав "Мурку" на роялі.