Дружина палестинця досі чекає пояснень

Вероніка Абу Сісі Копирайт изображения AFP
Image caption Вероніка Абу Сісі - дружина викраденого палестинця

Дружина зниклого в Україні палестинця Вероніка Абу-Сісі твердить, що їй досі офіційно не повідомили про місцеперебування чоловіка. За словами Вероніки, неофіційно вона знає, що Дірар перебуває в Ізраїлі.

’’Ніхто з чотирьох сторін – Україна, Палестина, Ізраїль і ООН – не можуть офіційно підтвердити, що така людина дійсно є. Для чого оці ігри, як кіт з мишею?’’- запитує Вероніка.

Дружина зниклого палестинця також сказала на прес-конференції у Києві, що зверталася до міністерства закордонних справ, міністерства внутрішніх справ, СБУ і Генпрокуратури з проханням повідомити їй подробиці щодо чоловіка, але не отримала інформацію від цих відомств.

Вероніка Абу-Сісі також сказала, що вона не відчуває себе в безпеці в Україні, попередивши, що звернеться до Європейського суду з прав людини.

Цього тижня МЗС України викликав посла Ізраїлю в Києві Зіну Калай-Клайтман у зв’язку зі зникненням в Україні палестинця - головного інженера єдиної в Секторі Газа електростанції. Але подробиці МЗС не повідомляє.

Палестинець, який клопотав про надання йому українського громадянства, зник із потяга Харків-Київ 18 лютого. А вже наступного дня опинився в Ізраїлі.

Більше місяця після інциденту українські правоохоронні органи не коментують цю ситуацію.

10 березня низка міжнародних ЗМІ повідомила, що палестинець перебуває в ізраїльській в’язниці. МВС України твердить, що не має жодної інформації про те, як Дірар Абу-Сісі міг полишити Україну й опинитися в Ізраїлі.

СБУ заявляє, що Служба безпеки розбирається, і від будь-яких подальших коментарів відмовляється.

Ще раніше перший заступник голови СБУ Володимир Рокитський сказав, що Служба виключає кримінальний слід в історії зникнення палестинця.

За повідомленням Палестинського центру з прав людини, сам Дірар Абу-Сісі розповів своєму адвокату, що його силоміць змусили зійти з потягу Харків-Київ, а потім транспортували до Ізраїлю.

Чимало експертів твердить, що коли в Україні з її величезним апаратом спецслужб і прикордонних військ можуть викрадати іноземних громадян, то це свідчить про недієвість української влади і українських спецслужб.