"Контракти" склали рейтинг благодійників

рейтинг тижневика "Контракти" Копирайт изображения kontrakty
Image caption Тижневик "Контракти" склав рейтинг українських публічних благодійників

В Україні основний список благодійників істотно не змінюється вже декілька років, пише тижневик "Контракти" у черговому номері, анонс якого було надіслано Бі-Бі-Сі. Видання наводить дані дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи", згідно з яким середній розмір пожертвування української родини на рік становить 287 гривень, в той час американська родина витрачає 1623 долари на рік.

"Контракти" склали власний рейтинґ найбільш публічних меценатів, які здійснюють благодійну діяльність через створені ними благодійні фонди. До рейтинґу не потрапили ті, хто не афішує свою благодійну діяльність.

Рейтинґ публічних меценатів очолив Ринат Ахметов, його фонди "Розвиток України", "Ефективне управління" мали у 2010 році благодійний бюджет 155,65 млн. гривень. За ним слідує Віктор Пінчук з фондом , що носить його імя, бюджет 110, 8 млн. гривень. Третім у рейтинґу видання вказало Дмитра Фірташа, зазначаючи, що його фонд DP Foundation перебуває на стадії формування. Четвертим у рейтинґу Петро Порошенко, після якого Вадим Новінський, Олена Пінчук, Володимир і Віталій Клички, Борис Колесніков, Олександр Фельдман, Катерина Ющенко, Арсеній Яценюк, Євген Черняк.

Посилаючись на дані досліджень фонду "Демократичні ініціативи", "Контракти" пишуть, що торік близько третини українців пожертвували гроші людям і громадським організаціям. Утім, у грошовому еквіваленті корпоративна філантропія все ж масштабніша за приватну.

17,5 відсотка українців усе ще вважають, що благодійністю займаються, щоб потрапити у владу, 11, 6 відсотка – для заробляння грошей, 15 відсотків взагалі не цікавить діяльність благодійних організацій. "Яке суспільство, такі в нього й пориви", - таке резюме «Контракти» виводять з даних опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи".

Видання також наводить дані рейтинґу благодійності, опублікованого британським фондом Charities Aid Foundation, за яким Україна перебуває на 150 рядку зі 152 можливих. У той час як одна з найбідніших країн світу Сьєрра-Леоне перебуває на високому 11 місці.