Донецьк покличе інвесторів англійською

донецьк лого Копирайт изображения noncredit
Image caption Майбутній чемпіонат з футболу, який відбудеться в чотирьох містах України, для Донецька став можливістю заявити про себе у Європі

Своєю колишньою назвою – Юзівка – Донецьк завдячує підприємцю з Уельса Джону Х‘юзу. У 18 столітті він прибув до майбутньої шахтарської столиці та заснував металургійний завод, підштовхнув індустріальний розвиток краю. Приклад валлійця, схоже, не дає спокою сучасним батькам міста. У Донецьку вирішили, що залученню інвестицій в регіон перешкоджає суцільне незнання мешканцями іноземних мов. Тому в очікуванні нових послідовників Х‘юза міська рада прийняла програму розвитку англійської мови.

П’ятизірковий Донбас ще зрозуміє англійців, тризірковий – вже ні

Дворецький Сергій у готелі «Донбас Палас» - випускник інституту іноземних мов. Знання стали в нагоді: гостей з-за кордону хлопець вітає та проводжає англійською.

Співрозмовник каже: для того, аби опанувати мову, потрібно щонайменше півроку інтенсивних занять. Чи готові в місті до такого інтенсиву?

Image caption Нагадування комуністичного минулого не заважають місцевій еліті думати про зарубіжні інвестиції

П‘ятизірковий готель – один із небагатьох закладів, де персонал вільно володіє іноземними мовами. У тризірковому можна побачити, як офіціантка в ресторані біжить по допомогу до колег, аби ті прийняли замовлення англійською. В інших службах сервісу працівники покладаються на мову жестів та інтернаціональні слова. Таксист Сергій зізнається: англійської не знає, але гостя зрозуміє. Ключові слова - «аеропорт» чи «готель». «Куди їхати зрозумію, а от сказати не можу. Треба, мабуть, підучити хоча б цифри. Зараз багато репетиторів. А пропозицій організовано вчити поки що не надходило», - каже Сергій..

Міліціонерів посадять…за парти

У Донецькій міській раді вірять, що найближчим часом серед городян найпоширенішою справою зі самовдосконалення стануть заняття в гуртках із вивчення англійської. Щоправда, цього року грошей нашкребли лише на відкриття двох гуртків у дитсадках та двох – у школах. До Євро-2012 обіцяють навчити іноземної мови навіть кондукторів у громадському транспорті – за рахунок державної програми. Поки що мову Шекспіра та Байрона організовано опановують міліціонери.

Усього мовну підготовку пройдуть понад півтори тисячі представників міністерства внутрішніх справ. Завдання-мінімум – щоб черговий на телефоні міг зрозуміти, що від нього хочуть, і зв‘язати абонента із перекладачем. Для міліціонерів розробили спеціальні розмовники із переліком напотрібніших фраз. Засіли за парти і медики обласної травматологічної лікарні, які будуть задіяні під час футбольного чемпіонату.

Image caption В Донецьку скрізь згадки про свого земляка - Віктора Януковича, який починав як лідер регіональний, а став президентом

Говорить і показує Донецьк!

Щодо донецьких чиновників, то для них знання англійської стане бажаним, але поки що – необов‘язковим. Грошей на такі курси немає, проте господарів кабінетів у міськраді пропонують заохочувати матеріально – доплачувати за знання іноземної мови. Не виключено, що це станеться вже наступного року.

Депутати навіть запропонували перекладати всі рішення міськради англійською та створити англійську версію міського сайту.

Аби лише інвестори приїхали. Невідомо, чи подадуть особистий приклад у вивченні англійської керівники міста: наприклад, міський голова Олександр Лук‘янченко, згадують місцеві журналісти, досі відзначився лише тим, що привітав президента УЕФА словами «Мерсі боку, мсьє Платіні».

Просунутий шкільний рівень

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Протести проти закриття шкіл у Донецьку почалися декілька місяців тому

Показово, що на тій же сесії, на якій приймали доленосну програму розвитку англійської, депутати позбавили школу № 2 в центрі міста статусу спеціалізованої із вивчення іноземних мов. Наступного року школу закриють. Збагнути логіку рішення буде простіше, якщо врахувати, що навчальний заклад розташований на центральній вулиці Донецька, за сотню метрів від обласної держадміністрації. Представники ініціативної групи, які протестують проти ліквідації, припускають, що приводом стало саме зручне розташування будівлі. Батьки навіть писали листа дипломатам із Великої Британії, Сполучених Штатів та Євросоюзу із проханням у разі закриття школи позбавити Україну права приймати Євро-2012. Тож репутацію міста можуть попсувати не лише громадяни, які не говорять іноземними мовами, а й незадоволені батьки.

Новини на цю ж тему