Свині еволюціонували через любов до бруду

Вчені припускають, що любов свиней до багна - це не просто спосіб охолодитися, а наслідок еволюції.

Дослідник у Нідерландах проаналізував, як валяються свині у багнюці, й зокрема звернув увагу на їхніх диких родичів, щоб більше розуміти причини бажання поніжитися у бруді.

Копирайт изображения SPL
Image caption Вчені намагаються розгадати таємницю свинячої любові до бруду

Висновки вченого зводяться до того, що валятися у багнюці - це життєва необхідність для свиней, зокрема для їхнього доброго самопочуття.

Це дослідження опубліковане у науковому журналі Еплайд Енімел Біхейвіє Сайнс (Applied Animal Behaviour Science).

Відомо, що свині люблять купатися у багнюці для охолодження. Тварини не мають нормальних потових залоз, тому вони не можуть в інший спосіб регулювати температуру свого тіла.

"Любов до мілкої води могла бути важливим елементом в еволюції китів від наземних ссавців" Марк Брак, університет Ваґенінґена.

Науковець, який провадив ці дослідження, Марк Брек з дослідницького центру Ваґенінґенського Університету, шукав у науковій літературі факти мотивації інших тварин з подібною поведінкою.

Копирайт изображения SPL
Image caption Гіпопотами охолоджуються так само, як і свині

Він вивчав інших тварин, які так само полюбляють поніжитися у багнюці, включно з гіпопотамами, які здебільшого проводять свій час у воді, щоб охолоджуватися.

Брудні бо ледачі?

Доктор Брек також звернув увагу на інших копитних тварин, таких як олені. Хоча ці тварини не валяються у бруді, проте вони полюбляють качатися по землі, позначаючи її своїм запахом, аби таким чином приваблювати протилежну стать під час шлюбного періоду.

Вчений Брек припускає, що, ймовірно, качання у багнюці так само, як і валяння по землі в оленів, може грати свою роль під час розмноження свиней.

І навіть більше, Марк Брек прийшов до іншої думки, що, можливо, любов до хлюпання у багнюці має набагато глибше коріння:

"Ми всі походимо від риби, тому, можливо, ця мотивація бути у воді, може бути чимось таким, що зберегло у тварин здатність робити це".

Водночас для багатьох тварин хлюпання у воді може бути занадто небезпечне, тому що під водою можуть ховатися хижаки, які полюють на свою здобич.

"Але свині, як багато інших хижаків, - відносно великі тварини зі збільшеними іклами, тому при потребі вони можуть відбитися у разі нападу",- переконаний науковець Брек.

Тож потреба свиней охолодитися у багнюці виникає внаслідок відсутності в них потових залоз. Доктор Брек вважає, що свині не розвивають функції своїх потових залоз, як інші копитні, оскільки дуже люблять ніжитися у бруді.

А кити до чого?

"Свині генетично близькі до таких водолюбів як гіпопотами та кити", - твердить доктор Брек.

Він пояснює важливість такої поведінки в процесі еволюції:

"Мені здається, що ця преференція бути у мілкій воді могла бути поворотним моментом в еволюції китів від наземних ссавців".

Науковець підсумовує, що бажання качатися, можливо, є винагородою самому собі:

"Якщо це дійсно так, то хлюпання у багнюці є важливою складовою у щасливому житті свиней", - сказав доктор Брек.

Новини на цю ж тему