Чемпіонат світу - у кожне місто?

Моторний човен, що братиме участь у змаганнях "Формули-1"
Image caption Ось такі моторні човни змагатимуться у Чемпіонаті світу "Формула-1" на воді

Українська влада пообіцяла перетворити місто Вишгород, що поблизу столиці, у місто європейського зразка.

А місцеві жителі радіють, що вперше за кілька десятків років у відновлення і реконструкцію будуть вкладені значні кошти.

Причина таких планів - проведення наприкінці липня Чемпіонату світу "Формула-1" на воді.

Він відбудеться на Київському водосховищі, або, як його ще називають, Київському морі, за 7 кілометрів від Києва.

У Вишгороді реконструюються дороги і внутрішні подвір'я, планується капітальний ремонт і переобладнання місцевої лікарні.

Окрім того, встановлять 9-метровий пам´ятник покровителям міста - Борису та Глібу, облаштують сквери, побудують скейтодром для молоді, висадять 2,5 тис. дерев та понад 25 тис. квітів, відремонтують будинок культури і кінотеатр.

Image caption У реконструкцію міста до "Формули-1" буде вкладено десятки мільйонів гривень

Вишгород був зразковим містом за радянських часів, коли ЦК КПУ очолював Володимир Щербицький. Оскільки його дача була у Межигір'ї (саме там, де зараз мешкає президент Віктор Янукович), за традицією, прилеглі міста і села утримувалися у відмінному стані.

Згодом ситуація змінилася. Зважаючи на те, що переважна більшість вишгородців працює у Києві, у місцевому бюджеті не вистачало коштів на облаштування міста.

Змагання відбудуться 30 липня. Українська влада очікує, що на змагання приїде близько 100 тис. глядачів, пряма трансляція здійснюватиметься на 100 країн світу.

На набережній Київського моря встановлять трибуни на майже 35 тисяч місць.

Трибуни будуть розташовані на одній частині акваторії змагань, але глядачі зможуть перебувати не тільки на трибунах, а й переміщатися уздовж практично всієї траси "Формули-1".

Чемпіонат світу на моторних човнах у класі Формула-1 на воді проводиться із 1962 року.

Image caption На набережній Київського моря будуть встановлені глядацькі трибуни на 35 тисяч місць

На сьогодні це найпрестижніші перегони у водно-моторному спорті.

До перегонів "Формули-1" допускаються пілоти найвищого класу із суперліцензією Міжнародного союзу водно-моторного спорту.

Оікується, що квитки на VIP-трибуни надійдуть у продаж на початку липня, попередня вартість - 80-120 грн. Решта квитків будуть безкоштовними.