Лукашенко знову любить Україну

Аляксандр Лукашенка Копирайт изображения AFP
Image caption Білоруський президент вже не ображений на Україну?

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенко на зустрічі із головою українського уряду Миколою Азаровим запевнив у відданості братерським відносинам із Україною.

"Білорусь як була, так і залишається вірна своїм принципам, як була надійною спільницею нашої братньої України, так і залишиться. Хочу запевнити, що будь-які пропозиції України, які на користь наших держав, будуть підтримані, прийняті й неодмінно реалізовані. Ми готові відстоювати разом з Україною без усяких коливань питання, які цікавлять Україну й нас", - заявив президент Білорусі у Мінську.

Лукашенко був ображений

Кілька тижнів тому білоруський президент не приїхав на відзначання 25-х роковин Чорнобильської трагедії. Пояснюючи причини, він звинуватив у перешкодах українську владу. Тоді повідомлялося, що приїзд президента Білорусі до Києва вважали небажаним у Євросоюзі, яка засудила офіційний Мінськ після президентських виборів у цій країні.

"Поставте це питання Януковичу, чому білоруський президент не присутній на їхніх заходах. Це ви в них запитайте. На жаль, "вошивості" вистачає в нинішнього керівництва України", - заявляв тоді білоруський президент.

Що підпише Українау Мінську

У Мінську глави урядів країн СНД обговорюватимуть нову угоду про зону вільної торгівлі у рамках Співдружності. Україна, швидше за все, поставить свій підпис під цим документом.

МЗС Білорусі повідомляє, що новий договір зафіксує чинні винятки із режиму вільної торгівлі, а також зобов'язання не розширювати їхнього переліку і розпочати переговори про поетапну відміну експортних мит.

Українські урядовці напередодні твердили, що усі пропозиції стосовно скасування мит на товари, в постачанні яких до країн СНД зацікавлений Київ, будуть враховані. Протягом багатьох років Україні не вдавалося домогтися скасування усіх бар'єрів, передбачених у чинній угоді.

Окрім того, може бути порушено питання про створення Єдиного суду, який розглядатиме суперечки, що виникатимуть в рамках Митного союзу країн СНД.

Білорусь також очікує успішних переговорів із головою російського уряду Владіміром Путіним про отримання кредиту. Це буде перший візит представника Кремля до Мінська після виборів президента Білорусі, які викликали критику з боку міжнародних і правозахисних організацій.