Янукович проігнорував протест журналістів

Прес-конференція президента Януковича, на якій журналісти висловили протест проти наступу на свободу слова в Україні
Image caption Прес-конференція президента Януковича 2010 року, на якій журналісти висловили протест проти наступу на свободу слова в Україні

Журналісти, які через заборону суду на проведення акції на підтримку свободи преси поблизу президентської резиденції, приїхали в село Нові Петрівці під приводом, щоб "проконтролювати судове рішення", так і не змогли поспілкуватися з Віктором Януковичем.

Як повідомляють учасники руху "Стоп цензурі", президентський кортеж проїхав повз журналістів без зупинки.

Копирайт изображения Ukrainska Pravda
Image caption Мустафа Найєм так і не зміг скористатись запрошенням Віктора Януковича оглянути Межигір'я

Представники руху наголошують, що президент Янукович ще минулого року пообіцяв показати представникам преси свою резиденцію. Однак цього не сталось.

Журналіст Мустафа Найєм сказав сайту "Бі-Бі-Сі Мій Світ", що швидше за все Віктор Янукович "боїться обвинувачень, тому що є чимало розслідувань, які свідчать, що ця земля була відчужена сумнівно".

Вікторія Сюмар, керівник громадської організації Інститут масової інформації, сказала сайту "Бі-Бі-Сі Мій Світ", що президент фактично вже рік не спілкується з журналістами відкрито.

Image caption Вікторія Сюмар важає, що Янукович перестав вільно спілкуватися з журналістами

Вікторія Сюмар вважає, що Віктор Янукович уникає виконання обіцянки показати свою резиденцію, тому що "далі доведеться відповідати звідки то все".

На офіційному сайті президента України з’явилось поздоровлення з професійним святом днем журналіста. Віктор Янукович побажав "високо нести стандарти журналізму, завжди бути надійним комунікатором суспільства, об’єктивно і правдиво інформувати людей про все, що відбувається в країні та світі".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

У поздоровленні також відзначено, що "журналістика в Україні стала чутливим барометром розвитку демократичних процесів, санітаром, що допомагає очищати суспільство від усіх негативних явищ, значимим помічником в боротьбі з корупцією".

Раніше Віктор Янукович та Микола Азаров очолили антирейтинг ворогів української преси.

Результати дослідження були оголошені до Всесвітнього дня свободи преси – 3 травня.

Про намагання журналістів провести акцію поблизу резиденції журналістів слухати більше

Новини на цю ж тему