Герб Януковича готують на осінь

Оновлений особистий герб Віктора Януковича може з’явитися восени. Про це сайту "Бі-Бі-Сі Мій світ" bbc.ua сказав Єфим Комаровський, художник дизайнер, член декількох геральдичних колегій в Україні та Росії.

Копирайт изображения unian
Image caption Найбагатші українці шукають підтвердження свого елітарного статусу. Вони купують дорогі авто і коштовності, йдуть на бали, на яких намагаються поводитися як аристократи

За словами пана Комаровського, на гербі буде змінено вигляд так званої "недворянської корони", яка символізуватиме те, що людина "стала на нову посаду".

Кермо – важливий елемент

У 2001 році друзі подарували на день народження Віктору Януковичу герб, на якому були зображені леви, які тримають щит, увінчаний губернаторською короною. Тоді пан Янукович очолював Донецьку область.

Над лицарським обладунком можна бачити також кентавра, який тримає в руках автомобільне кермо – ознаку того, що власник гербу має звання заслуженого працівника транспорту.

Єфим Комаровський сказав, що це буде дуже "красивий герб, кентавр стане крупнішим, динамічнішим". Стосовно іронічних зауважень в українські пресі про те, що кермо нагадує емблему автомобільної марки "Мерседес", російський геральдист відповів, що "перебрехати можна все що завгодно". Але цього разу "намалюю справжнє кермо, щоб питань не виникало", - додав пан Комаровський.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Преса побачила в гербі Януковича емблему автомобільного бренду, який в Україні символізує розкіш

Бажання модернізувати герб походить від самої Російської геральдичної колегії, а не пана Януковича, сказав художник, який консультує міністерство оборони Росії, створював особисті герби для багатьох відомих людей, наприклад, патріарха РПЦ Алексія. До речі, гербом Януковича геральдист займеться, як він каже, після того, як завершить роботу над геральдикою для священнослужителів. Серед замовлень з України на черзі також герб "для гарного рівня чиновника з Одеси".

Корона, як символ професії

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Керівник Українського геральдичного товариства Андрій Гречило (слухати більше в інтерв’ю) сказав "Бі-Бі-Сі Мій світ" bbc.ua, що, судячи з реєстру, найбільше особистих гербів для реєстрації подається зі Східної України: промислових областей, зокрема, Донецької, Дніпропетровської, також півдня. Водночас реєстрація відбувається у Львові.

Геральдист вважає дискусійним питання про використання на гербах сучасних символів, наприклад, комп’ютерів, чи ще інших "неархаїчних елементів". За його словами, є й інший - консервативний підхід.

Якщо говорити про "гербоманію", то найбільше це стосується депутатів і чиновників, сказав пан Гречило.

Він також зауважив, що на гербі Януковича зображена "професійна, або статусна" корона.

Геральдист зі Львова зауважив, що реєстр, яким опікується його організація, "не визнає ніяких аристократичних титулів, оскільки за українською конституцією всі рівні".

Філософські пошуки десь за 1000 доларів

Як кажуть і українські, і російські геральдисти, розробка герба для бажаючих його замовити може коштувати приблизно 1000 доларів.

Image caption Монумент Леніну в центрі Донецька контрастує з прагненням місцевої еліти до непролетарської сиволіки

Прагнення людей стати власником герба російський художник-дизайнер Єфим Комаровський пояснює "тяжінням до традицій і пошуками того, що є вже філософським поняттям – елітності".

Львів’янин Андрій Гречило відзначає, що мода на герби у суспільстві "розпочалася з розвалом Радянського Союзу".

Його російський колега пан Комаровський нагадує, що мова йде про особисті герби "недворянські", або "так звані бюргерські". На запитання, чи є герб Януковича також "бюргерським", російський геральдист відповів, що назвав би його швидше "громадянським".