Коли Роман Ландік повернеться в Україну?

Інформація про місце перебування Романа Ландіка і терміни його екстрадиції на українську територію є суперечливою.

Російська поліція затримала 37-річного Романа Ландіка у Краснодарі, куди той приїхав на легковому автомобілі і нібито мав намір їхати на відпочинок в Анапу.

Копирайт изображения AP
Image caption Російська поліція каже, що затримувала депутата з Луганська на 72 години

"Затриманий по статті 91 кримінально-процесуального кодексу у зв’язку з тим, що на нього було "орієнтування", - сказав Бі-Бі-Сі речник управління внутрішніх справ по Краснодарському краю Ігор Желябін.

Представник поліції також уточнив, що Ландіка "затримували на 72 години".

"Наскільки я знаю, в неділю (10 липня) прибули наші колеги з України з приводу, так би мовити, його екстрадиції", - повідомив Ігор Желябін Бі-Бі-Сі у вівторок. Однак наступного дня переадресував всі запитання до прокуратури.

Росія не встигає за українськими новинами

За словами російського поліцейського, тільки прокуратура тепер може повідомляти, де утримується пан Ландік.

"Була доповідь прокурору Західного району, він вже приймав рішення, оскільки він (Ландік) іноземний громадянин",- пояснив речник краснодарської поліції.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Роман Ландік, офіційно депутат міськради, після інциденту в ресторані - "мажор" у розшуку.

У генеральній прокуратурі Росії кажуть, що можуть повідомити про порядок екстрадиції у термін, що визначений для відповідей на офіційні запити – до одного місяця. Бі-Бі-Сі надіслала запит 12 липня, попросивши також оперативно, з огляду на резонанс справи, підтвердити чи спростувати факт перебування Романа Ландіка на території Російської Федерації. Але відповіді не було.

Деякі українські ЗМІ повідомляли про те, що Романа Ландіка вже перевезли в Україну. Однак міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов заперечив ці повідомлення.

"Він ще не в Україні. З подивом я по телевізору спостерігав, як одна з телекомпаній повідомляла, що його мало не в багажнику автомобіля привезли в Україну. Є певний порядок екстрадиції", - заявив міністр внутрішніх справ.

Анатолій Могильов пояснив, що рішення про ектрадицію ухвалюватиме російський суд на підставі документів, наданих українською стороною. Міністр не уточнив, коли очікувати засідання суду, сказавши, що це має відбутися найближчим часом.

Валентин Ландік, депутат Верховної Ради, на запитання Бі-Бі-Сі про те, чи знає він точно, де зараз перебуває або утримується його племінник Роман, вже вдруге за останні дні лише повторив фразу: "Кожен несе свій хрест" і відімкнув зв'язок.

Газета "Сегодня", у свою чергу, повідомила неофіційну інформацію, що нібито Роман Ландік може просити політичного притулку в Росії.

Чистка рядів і загадкові телефонні записи

Луганська міська організація Партії регіонів 12 липня виключила Романа Ландіка з лав своєї політичної сили.

Член ради міської організації Сергій Кравченко на засіданні, зокрема, сказав , що "насильство щодо жінки негідне чоловіка. Луганськ знову "прославився" на всю країну", - повідомляє сайт обласної організації Партії регіонів.

На Першому Національному телеканалі, в інформаційних випусках новин якого, за даними медіадосліджень, домінують позитивні новини про дії влади, було показано матеріал про затримання депутата міськради Луганська Романа Ландіка у Росії.

Копирайт изображения party of regions photo
Image caption Найчисленніша партія України виключила з лав соратника

У цьому ж матеріалі пролунав нібито записаний з телефонної розмови голос самого Романа. Пізніше деякі українські журналісти в соціальних мережах поширили інформацію, що запис розмови Ландіка їм пропонували за гроші. Чи йдеться про той самий запис – не відомо.

У самому Луганську, а також в Києві активісти декількох організацій провели акції, в яких вимагали припинити свавілля "мажорів" - дітей багатих високопосадовців та бізнесменів.

Романа Ландіка було оголошено у розшук 9 липня через порушену кримінальну справу за фактом хуліганства. В ніч з 4 на 5 липня в ресторані "Баккара" у Луганську він побив молоду дівчину. Відео з камер спостереження, "злите" невідомим в інтренет, відтворило цинічну атмосферу в ресторані – сутичка, дівчина, яку тягають за волосся по підлозі і байдужість інших відвідувачів до того, що коїться поряд.

Новини на цю ж тему