Родинам загиблих шахтарів перерахували 7,6 млн

Державне казначейство України перерахувало родинам загиблих шахтарів кошти, які уряд вирішив виділити після аварій на шахтах у Луганській та Донецькій областях.

Копирайт изображения Getty
Image caption У неділю в Макіївці ховали загиблих шахтарів

Про це повідомляє сайт державного казначейства.

За офіційною інформацією, загальна сума складає 7, 6 мільйона гривень.

На шахтах "Суходільська-Східна" в Краснодонському районі Луганської області в ніч на п’ятницю загинуло 26 людей. У місті Макіївка Донецької області на шахті імені Бажанова в п’ятницю загинуло 11 людей.

Причини аварій з’ясовує слідча комісія. Однак прем’єр-міністр України Микола Азаров вже заявив, що не бачить іншої причини аварії на шахті ім. Бажанова, ніж безвідповідальність, халатність та невиконання посадових обов’язків керівництвом шахти.

Водночас керівник уряду підтвердив, що роботи на шахті буде відновлено через 16 місяців.

На місці аварії побувало вище керівництво України, 31 липня в країні було оголошено днем жалоби.

29 липня голова конфедерації незалежних профспілок гірників Микола Козюберда заявив, що причиною вибуху є "жадібність" власника копальні, внаслідок чого вугільні пласти розробляються занадто інтенсивно. Подробиці тут.

Шахта "Суходільська-Східна" так само, як і акціонерне товариство "Краснодонвугілля", належить компанії "Метінвест", яку контролює народний депутат від Партії регіонів Ринат Ахметов.